Ana SayfaKredilerŞekerbank Tarla Büyütme Kredisi

Şekerbank Tarla Büyütme Kredisi

-

Tarım sektörünün önündeki finansman engelini kaldırmak adına Şekerbank tarafından “Tarla Büyütme Kredisi” olarak adlandırılan bir kampanya duyuruldu. Bu kampanya kapsamında ekim alanlarını genişletme imkanına sahip olacak çiftçiler likidite problemini de aşma imkanına kavuşmuş olacaklar.

Tarla Büyütme Kredisi özelinde Şekerbank çiftçiye 60 aya varan vade seçenekleri sunmaktadır. Ödeme seçeneklerinde de geniş bir seçenek yelpazesi oluşturulmuştur. Hasat zamanı ödeme olanağı da bulunan Tarla Büyütme Kredisi ile çiftçilerin ödeme zorluğu yaşamadan aldıkları krediyi efektif olarak kullanabilme fırsatı oluşturulmuştur.

Araziler Birleşiyor

Şekerbank Tarla Büyütme Kredisi ile çiftçilere parça-parça olan tarlalarını birleştirerek daha geniş bir ekim alanına sahip olma imkanı tanıyor. Bu sayede hem ekim alanı genişlemekte, hem de makinalı tarıma geçilebilmektedir. Dolayısıyla bu durum tarımda verimliliği artırarak hem çiftçiye, hem de doğrudan ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Bununla birlikte yıllardır atıl konumda olan araziler de tarım alanı olarak kullanılma imkanına kavuşuyor. Miras sonucu sahipsiz kalan ve uzun yıllar ekilmeyen araziler ekonomiye kazandırılıyor.

Çiftçilere, 60 aya kadar varan vade imkânı sunan “Tarla Büyütme Kredisi” ile tarım arazileri, meyve bahçeleri ve gerekli ekipman için likidite sağlanarak tarıma doğrudan katkı veriliyor.

Kredi Tahsis Ücreti Yok

Şekerbank Tarla Büyütme Kredisi’nin avantajlarından biri de: Kampanya kapsamında müşterilerden kredi tahsis ücreti de istenmemektedir. Bununla birlikte alınacak tarla, bahçe veya bağın ekspertiz ücreti ve ipotek tesis ücreti çiftçilere yansıtılmaktadır. Çiftçilerin satın almayı düşündüğü gayrimenkulün nakdi değerinin yüzde 25’ine tekabül eden meblağa sahip olmaları zaruridir. Zira satın alınacak tarla veya bahçenin ekspertiz değerinin ancak yüzde 75’lik kısmı kredi olarak kullanılabilmektedir.

Şekerbank tarafından 60 aya varan vadelerle esnek ödeme; yılda bir, 6 ayda bir, 3 ayda bir veya ayda bir ödeme imkânı kampanya özelinde müşterilere sunulan imkanlar dahilindedir. Kredi faiz oranı vade boyunca sabittir. Krediye başvuracak çiftçinin çiftçi belgesi veya ÇKS (Çiftçi Kayıt Sistemi) Belgesi sahibi olması zorunludur. Çiftçi kredi kullanımı sırasında sahibi olduğu arazi tapusunu da yanında bulundurmalıdır.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol