Şekerbank Tarla Büyütme Kredisi

Google Haberlere Abone Ol:

Tarım sektörünün önündeki finansman engelini kaldırmak adına Şekerbank tarafından “Tarla Büyütme Kredisi” olarak adlandırılan bir kampanya duyuruldu. Bu kampanya kapsamında ekim alanlarını genişletme imkanına sahip olacak çiftçiler likidite problemini de aşma imkanına kavuşmuş olacaklar.

Tarla Büyütme Kredisi özelinde Şekerbank çiftçiye 60 aya varan vade seçenekleri sunmaktadır. Ödeme seçeneklerinde de geniş bir seçenek yelpazesi oluşturulmuştur. Hasat zamanı ödeme olanağı da bulunan Tarla Büyütme Kredisi ile çiftçilerin ödeme zorluğu yaşamadan aldıkları krediyi efektif olarak kullanabilme fırsatı oluşturulmuştur.

Araziler Birleşiyor

Şekerbank Tarla Büyütme Kredisi ile çiftçilere parça-parça olan tarlalarını birleştirerek daha geniş bir ekim alanına sahip olma imkanı tanıyor. Bu sayede hem ekim alanı genişlemekte, hem de makinalı tarıma geçilebilmektedir. Dolayısıyla bu durum tarımda verimliliği artırarak hem çiftçiye, hem de doğrudan ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Bununla birlikte yıllardır atıl konumda olan araziler de tarım alanı olarak kullanılma imkanına kavuşuyor. Miras sonucu sahipsiz kalan ve uzun yıllar ekilmeyen araziler ekonomiye kazandırılıyor.

Çiftçilere, 60 aya kadar varan vade imkânı sunan “Tarla Büyütme Kredisi” ile tarım arazileri, meyve bahçeleri ve gerekli ekipman için likidite sağlanarak tarıma doğrudan katkı veriliyor.

Kredi Tahsis Ücreti Yok

Şekerbank Tarla Büyütme Kredisi’nin avantajlarından biri de: Kampanya kapsamında müşterilerden kredi tahsis ücreti de istenmemektedir. Bununla birlikte alınacak tarla, bahçe veya bağın ekspertiz ücreti ve ipotek tesis ücreti çiftçilere yansıtılmaktadır. Çiftçilerin satın almayı düşündüğü gayrimenkulün nakdi değerinin yüzde 25’ine tekabül eden meblağa sahip olmaları zaruridir. Zira satın alınacak tarla veya bahçenin ekspertiz değerinin ancak yüzde 75’lik kısmı kredi olarak kullanılabilmektedir.

Şekerbank tarafından 60 aya varan vadelerle esnek ödeme; yılda bir, 6 ayda bir, 3 ayda bir veya ayda bir ödeme imkânı kampanya özelinde müşterilere sunulan imkanlar dahilindedir. Kredi faiz oranı vade boyunca sabittir. Krediye başvuracak çiftçinin çiftçi belgesi veya ÇKS (Çiftçi Kayıt Sistemi) Belgesi sahibi olması zorunludur. Çiftçi kredi kullanımı sırasında sahibi olduğu arazi tapusunu da yanında bulundurmalıdır.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...