Ana SayfaGündemEmeklilere Müjde: En Düşük Emekli Maaşları 7.500 TL Oldu!

Emeklilere Müjde: En Düşük Emekli Maaşları 7.500 TL Oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan katılım sağladığı bir canlı yayın programında emeklileri sevindirecek bir haber verdi. Emekli maaşlarına zam yapılacağını duyuran Erdoğan, en düşük maaşın 7 bin 500 TL olacağını açıkladı.

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam davet edildiği canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında emeklileri sevindirecek bir haber veren Erdoğan, emekli maaşlarının artış göstereceğini duyurdu.

En Düşük Emekli Maaşları 7.500 TL Olacak!

En Düşük Emekli Maaşları 7.500 TL Olacak!
En Düşük Emekli Maaşları 7.500 TL Olacak!

En düşük emekli maaşı için zam yapılmasının gündemde olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekliler için bir çalışma yaptıklarını açıklanan rakamın da Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığıyla beraber belirlendiğini belirtti.

Düzenlemenin ardından minimum 5 bin 500 TL olan emekli maaşları 7 bin 500 TL’yi bulacak. Bu sayede emekli aylıklarına %36 zam yapılmış olacak.

Diğer yandan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türkiye Emekliler Derneği’ne bir ziyarette bulunarak Başkan Kazım Ergün ve dernek yönetimiyle görüşme gerçekleştirdi. Bakan bilgin görüşme sonrasında Kazım Ergün ile bir basın toplantısına katıldı ve en düşük emekli maaşını artıracak çeşitli modeller üzerinde çalıştıklarını aktardı. Ayrıca önerilerin en geç gelecek hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacağını da ekledi.

Emeklilerin Beklenti ve Talepleri Bakana İletildi

Dernek başkanı Ergün, emekli talep ve beklentilerinin yer aldığı 23 maddelik dosyayı Bakan Bilgin’e teslim etti. Dosyada, emeklilerin intibak probleminin çözümlenmesi, en düşük emekli maaşlarının asgari ücret düzeyine çıkarılması, bayram ikramiyesinin en düşük emekli maaşına endekslenmesi ve seyyanen zamlarla beraber emeklilere refah payı verilmesi gibi maddelerin yer aldığı belirtildi.

Katıldığı programda pek çok farklı konuya değinene Erdoğan, emeklilerle alakalı çalışmaları gerçekleştirdiklerini, çalışmaların iki bakanlıkla beraber ortak olarak yürütüldüğünü belirtti. Açıklama görevininse kendisine kaldığını, bu vesileyle güzel haberi vermek istediğini söyleyen Cumhurbaşkanı, yeni en düşük emekli maaşlarının 7 bin 500 TL olacağını açıkladı.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,239TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Türkiye İş Bankası Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi Alacak!

Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kapsamında yayımladığı yeni bir ilanla personel alımı yapacağını...

Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.