Ana SayfaGündemZamlı Emekli Maaşı Ne Zaman Yatacak?

Zamlı Emekli Maaşı Ne Zaman Yatacak?

Milyonlarca emekli zamlı emekli maaşının ne zaman yatacağını merak ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin emeklilerin içine su serpecek bir açıklamada bulundu.

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye’deki milyonlarca emekli için zamlı emekli maaşının ne zaman yatacağı önemli bir soru işareti olarak karşımıza çıkıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, birçok emeklinin merak ettiği bu soruyu yanıtlayacak nitelikte bir açıklamada bulundu. Bakan Bilgin açıklamasında 2023 Nisan döneminden itibaren dosya bazında ödenen emekli maaşlarının 7 bin 500 TL olarak ödeneceğini ve 8,8 milyon emeklinin bu düzenlemeden faydalanacağını belirtti.

Zamlı Emekli Maaşı Ne Zaman Banka Hesabına Yatacak?

Zamlı Emekli Maaşı Ne Zaman Banka Hesabına Yatacak?
Zamlı Emekli Maaşı Ne Zaman Banka Hesabına Yatacak?

Alınan son kararla beraber en düşük emekli maaşına da zam uygulaması getiriliyor. En düşük emekli maaşlarıyla alakalı olarak gerçekleştirilen düzenlemede Meclis’teki çalışmalar devam ederken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin zamlı emekli maaşlarıyla alakalı bir açıklamada bulundu.

Bakan bilgin söz konusu açıklamalarında, en düşük emekli maaşlarının 7 bin 500 TL olarak Nisan ayı itibariyle banka hesaplarına yatırılacağını duyurdu. Üstelik bu zammın 8,8 milyon emekliye uygulanacağını da belirtti.

Bayram İkramiyesi de Zamlı Yatacak

Zamlı emekli maaşından sonra her bayramda emekliler için verilen bayram ikramiyesi için de zam kararı alındı. Geçtiğimiz dönemlerde 1100 TL olan bayram ikramiye, bu sene 2 bin TL olarak yatırılacak. Bilindiği üzere bayram ikramiyeleri Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde emeklilerin banka hesabına yatırılıyor.

2023 Ramazan Bayramı ikramiyesi bayramdan önce önümüzdeki içerisinde emeklilerin banka hesabına yatırılacak olup, Kurban Bayramı ikramiyesinin de yine bayram öncesinde yatırılacağı öğrenildi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,241TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.

Burgan Bank, Genel Muhasebe Yetkilisi Alımlarına Başladı!

Burgan Bank, yayımladığı banka iş ilanları ile Finansal Yönetim Grubu bünyesinde görevlendirilmek üzere hızlı...

Vakıf Katılım Arge Mühendisi Alımı Yapacak!

Vakıf Katılım Bankası tarafından yayımlanan banka iş ilanlarına göre İstanbul'da görevlendirilmek üzere Araştırma Geliştirme...

Bakan Bilgin’den EYT için Yeni Açıklama: Tüm Haklarını Toplu Alabilecekler!

Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, katılmış olduğu bir canlı yayın programında Emeklilikte...