ABank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranlarını Düşürdü!

0

Değişen piyasa koşullarıyla birlikte bankalar birbiri ardına faiz indirimleri yapmaktalar. ABank da bu furyaya katılan bankalar arasında. Ekim ayından başlamak üzere ihtiyaç kredisi faiz oranlarını düşüren banka, müşterilerine daha cazip oranlardan kredi fırsatı sunmaktadır.

ABank, özel okul ücretlerinden beyaz eşya alımına, giyimden evlilik harcamalarına kadar her türlü masrafınız için kullanabileceğiniz bir ihtiyaç kredisi paketi hazırlayarak müşterilerine sundu.

Vade 3 Aydan Başlıyor, 48 Aya Kadar Seçenek Mevcut!

ABank ihtiyaç kredisi kullandırımı kapsamında müşterilerine 3 aydan 48 aya kadar süren vade seçenekleri sunuyor. Üstelik banka müşterilerinden teminat da istemeyerek ihtiyaç kredisini teminatsız olarak kullandırıyor. (Yapılacak değerlendirme sonucunda ABank’ın kefil isteme hakkının olduğu da unutulmamalıdır.)

Banka 3 aydan 12 aya kadar vade aralığında kredi kullanmak isteyen müşterileri için faiz oranını aylık yüzde 1,26 olarak belirlemiş durumda. Vade uzayarak 12 ile 24 ay aralığına çıktığında ise faiz oranı bir miktar düşerek aylık yüzde 1,21 olarak gerçekleşiyor. 24-48 ay vade aralığında kredi kullanmak isteyen vatandaşların karşılaşacağı faiz oranı ise aylık yüzde 1,23!

Abank tarafından düzenlenen ihtiyaç kredisi kampanyasında müşteriler azami 20.000 Türk Lirasına kadar likidite elde etme şansına sahip oluyorlar.

Kredi Tahsis Ücreti Binde 5!

İhtiyaç kredisinden faydalanmak isteyen müşterilere ABank tarafından kullanacakları kredinin binde 5’i oranında kredi tahsis ücreti yansıtılmaktadır. Ayrıca kredi kullanmak isteyenler için Hayat Sigortası yapılması zaruridir. Sigorta tutarı yaş, cinsiyet ve kredi tutarına göre değişkenlik göstermekle birlikte; ortalama 100 Türk Lirası kadar bir meblanın kredi vadesi boyunca müşteriler tarafından yıllık olarak ödenmesi gerektiğini bilmekte yarar var.

Bankanın kredi başvuru sırasında istediği evrakları kısıtlı tutması müşterileri memnun edecek bir diğer husus. Nüfus Cüzdanı, adres teyit belgesi (ikametgah ilmühaberi, elektrik-su-doğalgaz faturalarından herhangi biri), Gelir Belgesi (Maaş Bordrosu, Kira Kontratı, vb.) hazırlanılarak Abank Şubelerine kredi için başvurulabilmektedir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın