HSBC Faiz Oranlarını Düşürdü! Hemen Kredinizi Hesaplayın

0

HSBC ihtiyaç kredilerinde faiz oranını 1,19 seviyesine indirdi. KKB (Kredi Kayıt Bürosu) notu yüksek müşterilere en avantajlı oranlarla kredi kullandırma taahütü veren banka, KKB notu düşük müşterileri için faiz oranlarını bir miktar arttırmaktadır.

Banka tarafından oluşturulan bireysel ihtiyaç kampanyasında vadeler 6 aydan başlarken, azami süre olarak 36 ay belirlenmiştir. Kampanyalar 31 Aralık 2016 tarihine kadar tüm Türkiye’deki HSBC şubelerinde geçerlidir. Kampanyalar kapsamında faydalanılacak faiz oranı kredi notuna (KKB) göre değişkenlik göstermektedir. KKB banka tarafından başvuru değerlendirme kriterleri doğrultusunda müşterilere bildirildiği gibi; isteyen müşteriler KKB notlarını internet üzerinden de öğrenebilmektedir.

4 Farklı Nota, 4 Farklı Seçenek!

Kampanya kapsamında müşterilerini 4 farklı gruba ayıran HSBC Bankası; her gruptaki müşterilerine ayrı faiz oranları uygulama kararı almıştır. Gruplama müşterilerin sahip oldukları KKB notuna göre düzenlenmiştir. Faiz oranları da bu parametreler üzerinden işleyecektir.

İlk grupta KKB notu en yüksek olan müşteriler yer almaktadır. En avantajlı faiz oranıyla kredi imkanına sahip olan bu müşterilerin KKB notu minimum 1700 olmalıdır. 1700-1900 aralığında KKB notuna sahip müşteriler aylık yüzde 1,19 faiz oranında yararlanacaklardır.

İkinci grupta iyi KKB notuna sahip müşteriler yer almaktadır. Bu müşterilerin KKB notları 1500 ile 1699 aralığında olmalıdır. Bu gruba dahil müşteriler aylık yüzde 1,29 faiz oranıyla kredi kullanabileceklerdir.

En Yüksek Dilim İçin Avantajlı Faiz, Düşük KKB’ye Yüksek Faiz!

Üçüncü grupta yer alan kişiler 1300 ile 1499 not aralığında KKB’ye sahip müşteriler. Bu kişiler kredi kampanyası uyarınca aylık yüzde 1,39 oranından faydalanabileceklerdir.

Dördüncü ve son grupta ise düşük KKB notuna sahip müşteriler bulunmaktadır. Bu müşterilerin kredi kampanyası kapsamında yararlanabilecekleri faiz oranı 1,59.

Kampanya kapsamında birinci dilimde yer alan KKB notu yüksek müşteriler 10.000 Türk Lirası kredi kullanıp 12 ay vadede geri ödemek istediklerinde toplam ödeyecekleri faiz vade sonunda 1450 Türk Lirası olarak gerçekleşecektir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın