Ana SayfaKariyerÖğretmen ve Polis Hariç Personel Alımına Kısıtlama

Öğretmen ve Polis Hariç Personel Alımına Kısıtlama

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, geçtiğimiz günlerde Kamu Personel alımlarının durdurulduğuna dair açıklamalarda bulunmuştu. Yapılan açıklamada binlerce kişinin dikkatlerini Ankara’ dan gelecek haberlere çevirmesine neden oldu. Fakat yapılan açıklamanın tümden değil, öğretmen ve polislerin dışında gerçekleşeceğini belirten bir açıklama yaptı. Polis ve öğretmen dışındaki personel alımlarında tasarruf tedbirleri kapsamında hareket edileceğini belirtti. Bakan Müezzinoğlu personel istihdamına yönelik devam eden süreçlerin iptalinin de söz konusu olmadığını söyledi. Tasarruf tedbirleri kapsamında böyle bir açıklama yaptığını kaydedildi. 

Bakan Mehmet Müezzinoğlu Kısıtlamaları Açıkladı!

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu atamalarla ilgili getirilen sınırın, öğretmen ve polisler haricinde yapılacağını belirten açıklamalarda bulundu. Tamamen tasarruf tedbirleri dahilinde hareket edileceği beyan etti. Ayrıca buna göre Devlet; bina ve araç alımı konusunda, dış seyahatlerin ve personel politikasında da aynı şekilde tasarrufa gidileceğini belirtti. 

Öğretmen ve Polis Dışında Atamalara Sınır Getirilecek!

Bakan Müezzinoğlu yaptığı açıklamada; öğretmen ve polis dışında yapılacak atamalara sınır getirileceğini belirtti. Kamuya yüksek sayıda öğretmen ve polis dışında personel alınmayacağını açıkladı. Yapılacak olan tasarruf tedbirlerinin de geçici olacağını söyledi. Ayrıca kamuoyunda KPSS sınavına girmeden atanacak memur söylentisi için de açıklama getirdi. Kesinlikle KPSS’ siz kamu çalışanı alımı yapılmayacağını, alımların normal prosedür çerçevesinde devam edeceğini belirtti. Başbakan Binali Yıldırım’ da ” Personel alımı kamu mali dengeleri gözetilerek yapılacak” dedi. 

 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.