Öğretmen ve Polis Hariç Personel Alımına Kısıtlama

0

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, geçtiğimiz günlerde Kamu Personel alımlarının durdurulduğuna dair açıklamalarda bulunmuştu. Yapılan açıklamada binlerce kişinin dikkatlerini Ankara’ dan gelecek haberlere çevirmesine neden oldu. Fakat yapılan açıklamanın tümden değil, öğretmen ve polislerin dışında gerçekleşeceğini belirten bir açıklama yaptı. Polis ve öğretmen dışındaki personel alımlarında tasarruf tedbirleri kapsamında hareket edileceğini belirtti. Bakan Müezzinoğlu personel istihdamına yönelik devam eden süreçlerin iptalinin de söz konusu olmadığını söyledi. Tasarruf tedbirleri kapsamında böyle bir açıklama yaptığını kaydedildi. 

Bakan Mehmet Müezzinoğlu Kısıtlamaları Açıkladı!

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu atamalarla ilgili getirilen sınırın, öğretmen ve polisler haricinde yapılacağını belirten açıklamalarda bulundu. Tamamen tasarruf tedbirleri dahilinde hareket edileceği beyan etti. Ayrıca buna göre Devlet; bina ve araç alımı konusunda, dış seyahatlerin ve personel politikasında da aynı şekilde tasarrufa gidileceğini belirtti. 

Öğretmen ve Polis Dışında Atamalara Sınır Getirilecek!

Bakan Müezzinoğlu yaptığı açıklamada; öğretmen ve polis dışında yapılacak atamalara sınır getirileceğini belirtti. Kamuya yüksek sayıda öğretmen ve polis dışında personel alınmayacağını açıkladı. Yapılacak olan tasarruf tedbirlerinin de geçici olacağını söyledi. Ayrıca kamuoyunda KPSS sınavına girmeden atanacak memur söylentisi için de açıklama getirdi. Kesinlikle KPSS’ siz kamu çalışanı alımı yapılmayacağını, alımların normal prosedür çerçevesinde devam edeceğini belirtti. Başbakan Binali Yıldırım’ da ” Personel alımı kamu mali dengeleri gözetilerek yapılacak” dedi. 

 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın