Ana SayfaKariyerÖğretmen ve Polis Hariç Personel Alımına Kısıtlama

Öğretmen ve Polis Hariç Personel Alımına Kısıtlama

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, geçtiğimiz günlerde Kamu Personel alımlarının durdurulduğuna dair açıklamalarda bulunmuştu. Yapılan açıklamada binlerce kişinin dikkatlerini Ankara’ dan gelecek haberlere çevirmesine neden oldu. Fakat yapılan açıklamanın tümden değil, öğretmen ve polislerin dışında gerçekleşeceğini belirten bir açıklama yaptı. Polis ve öğretmen dışındaki personel alımlarında tasarruf tedbirleri kapsamında hareket edileceğini belirtti. Bakan Müezzinoğlu personel istihdamına yönelik devam eden süreçlerin iptalinin de söz konusu olmadığını söyledi. Tasarruf tedbirleri kapsamında böyle bir açıklama yaptığını kaydedildi. 

Bakan Mehmet Müezzinoğlu Kısıtlamaları Açıkladı!

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu atamalarla ilgili getirilen sınırın, öğretmen ve polisler haricinde yapılacağını belirten açıklamalarda bulundu. Tamamen tasarruf tedbirleri dahilinde hareket edileceği beyan etti. Ayrıca buna göre Devlet; bina ve araç alımı konusunda, dış seyahatlerin ve personel politikasında da aynı şekilde tasarrufa gidileceğini belirtti. 

Öğretmen ve Polis Dışında Atamalara Sınır Getirilecek!

Bakan Müezzinoğlu yaptığı açıklamada; öğretmen ve polis dışında yapılacak atamalara sınır getirileceğini belirtti. Kamuya yüksek sayıda öğretmen ve polis dışında personel alınmayacağını açıkladı. Yapılacak olan tasarruf tedbirlerinin de geçici olacağını söyledi. Ayrıca kamuoyunda KPSS sınavına girmeden atanacak memur söylentisi için de açıklama getirdi. Kesinlikle KPSS’ siz kamu çalışanı alımı yapılmayacağını, alımların normal prosedür çerçevesinde devam edeceğini belirtti. Başbakan Binali Yıldırım’ da ” Personel alımı kamu mali dengeleri gözetilerek yapılacak” dedi. 

 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.