Ana SayfaKredilerKonut Krediniz İş Bankası'nda Hazır

Konut Krediniz İş Bankası’nda Hazır

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bankacılık sektörünün önde gelen aktörlerinden İş Bankası ev sahibi olmak isteyenleri yakından ilgilendiren bir kampanyayla müşterilerinin karşısına çıktı.

Konut kredisi kampanyası kapsamında banka tarafından müşterilerine 250.000 Türk Lirasına kadar finansman imkanı sunulmuştur. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenler için konut finansmanı kredisine başvurmak akılcı bir çözüm olabilir.

Azami Vade Süresi 120 Ay

İş Bankası konut kredisi kullanan vatandaşlar için konut kredisi vade kapsamını 12 ile 120 ay arası olarak belirlemiştir. 10 yıl süreli ev kredisi kullanmak isteyen müşteri için faiz oranı 1,19 olarak tayin edilmiştir. Kredi kampanyasından faydalanmak isteyen vatandaşlardan kredi tahsis ücreti olarak kredi meblasının binde 5’i tahsil edilecektir. Örneğin 100.000 Türk Lirası konut finansmanı kredisi kullanımında kredi tahsis ücreti 500 Türk Lirası olarak müşteri tarafından ödenecektir. Buna ek olarak ekspertiz ücreti olan 750 Türk Lirası, 270 Türk Lirası konut sigortası ve 180 Türk Lirası ipotek ücreti de müşterilerden alınacak ücretler arasında yer almaktadır. DASK (Doğal Afet ve Yangın Sigortası) poliçe prim ücreti olan 180 Türk Lirası ücret de müşteriye yansıtılacaktır. Ayrıca kredi vadesi boyunca, kredi sahibinin yıllık hayat sigortası yaptırması zaruridir. Hayat sigortası miktarı kişinin yaşına göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 150 Türk Lirası olarak öngörülmektedir.

Yıllık Maliyet Yüzde 16

Konut kredisi için 100.000 Türk Lirası krediyi 120 ay vadede alan bir müşterinin bankaya geri ödemelerdeki aylık taksit ücreti 1570 Türk Lirasıdır. Vade sonunda bankaya ödenen toplam miktar 188.500 Türk Lirasını bulacaktır. Yani müşteri 10 yılın sonunda 88.500 Türk Lirası bedeli faiz olarak bankaya ödemiş olacaktır. Kredinin müşterilere yıllık maliyeti ise bu durumda yüzde 16 seviyesinde gerçekleşecektir.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.