Ana SayfaEkonomiMobil Reklam Pastası Giderek Büyüyor!

Mobil Reklam Pastası Giderek Büyüyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Reklam sektörü liberal ekonomik düzende hayati öneme sahip. Öyle ki şirketler yatırım kalemlerinde en büyük payı reklamcılık için harcamaya başladılar. Yoğun rekabetin hakim olduğu ekonomik düzende bundan kaçınmak da mümkün görünmemekte.

  Giderek artan rekabet ve çetin piyasa koşullarında reklamcılık da durmadan gelişerek değişmektedir. Klasik reklam anlayışı “mobil reklam” sahasına doğru evrilmektedir. Bu durumu yakinen takip eden şirketler de mobil reklam alanına devasa yatırımlar yapmaktalar.

  2015 Yılı Mobil Reklam Yatırımı 40 Milyar Euro!

  Değişen ve gelişen dünyamıza paralel olarak 2015 yılında mobil gösterim reklam yatırımları yaklaşık yüzde 100’lük bir artış gösterdi. Bu artışla birlikte mobil reklam yatırımları 20 milyar Euro’ya ulaşırken, mobil arama reklam yatırımları da 15 milyar Euro seviyesinde gerçekleşti.

  Araştırma şirketlerinden açıklanan verilere göre küresel çapta mobil reklam yatırımları 2014 yılında 22 milyar Euro seviyesinde gerçekleşti. Mobil reklam yatırımları 2015 yılında yüzde 70 düzeyinde gerçekleşen artışla 38 milyar Euro’ya ulaştı. Bu artışta gün geçtikçe gelişen mobil odaklı tüketici dünyası ve gelişen pazarlama teknolojilerinin yoğun etkisi olduğu gözlemlendi.

  Açıklanan rapora göre mobil gösterim oranı yüzde 95 düzeyinde gerçekleşen artışla en yüksek büyümeyi elde ederken, mobil arama reklam yatırımlarında ise artış oranı yüzde 55 seviyesinde kaldı. Gün geçtikçe büyük bir hızla globalleşen dünyada kullanıcı tercihleri de aynı hızla değişim ve gelişim göstermektedir. Bu duruma bağlı olarak operatörlerin sunduğu mesajlaşma servislerinden, aplikasyon bazlı mesajlaşma platformlarına kaymasıyla mesajlaşmadaki artış yüzde 20 oranını buldu.

  Geçtiğimiz yıl mobil gösterim reklam yatırımları 19 milyar Euro ile mobil reklam yatırımlarının Yüzde 55’ini oluştururken, mobil arama yatırımları 16 milyar Euro ile tüm mobil reklam yatırımlarından yüzde 45 seviyesinde pay aldı. Mesajlaşma reklam yatırımları ise 2 milyar Euro ile yüzde 5 oranında pastadan pay almayı başardı.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,250TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Halkbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin en önemli finans kuruluşlarından olan Halkbank, yayımlamış olduğu banka iş ilanları ile personel...

  Merkez Bankası Yüksek Kur Talebinde Bulundu!

  Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), sektörde faaliyet gösteren bankalardan yüksek kur talebinde bulundu. Elde...

  Vakıfbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin devlet destekli ve en eski bankalarından olan Vakıfbank, yayımlamış olduğu yeni ilanlarla banka...

  Garanti BBVA Staj Başvuruları Başladı

  Garanti BBVA’nın yaptığı banka iş ilanları duyurusunda üniversite öğrencilerine staj imkanı sağlayan programdan bahsedildi.Garanti...

  Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

  Taşıt Kredisi Nedir?Taşıt kredisi, bireysel müşterilere taşıt alımı için sağlanan bir tür tüketici kredisi...

  QNB Finansbank Lise Mezunu Alım Yapıyor

  İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...