Burgan Bank Konut Kredisi Faiz Oranını 1 Puanın Altına Çekti!

0

Ülkemizdeki geçmişi çok eski olmayan Kuveyt merkezli Burgan Bank’ın mali yapısı yaşına oranla gayet kuvvetli. Bu gücünü konut kredileri piyasasına giriş hamlesiyle gösteren Burgan Bank yaptığı yeni hamleyle adından söz ettireceğe benziyor.

Piyasanın rekabet koşullarının gerisinde kalmamaya özen gösteren banka, konut kredilerinde faiz oranını aylık yüzde 0,99 seviyesine indirdi.

12 Aydan 120 Aya Kadar Vade Seçenekleri

Burgan Bank tarafından düzenlenen mortgate kredisi kapsamında konut finansmanı kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar 120 aya kadar uzayan vade seçeneklerinde kredi kullanma imkanına sahipler. Banka tarafında vade seçeneklerine bağlı olarak değişiklik gösteren faiz oranları uygulanmaktadır.

12 ay ile 60 ay arasındaki vade seçeneklerinde kullanılan konut kredileri için uygulanan faiz aylık yüzde 0,99’dur. Bu oran bankanın konut kredilerinde sunduğu en avantajlı faiz oranıdır. Vade süresi 60- 120 ay bandına geldiğinde faiz oranı da 1,01 seviyesine çıkmaktadır.

Azami Tutar 500.000 Türk Lirası

Burgan Bank konut kredisi finansmanı kampanyası dahilinde kredi kullanmak isteyen vatandaşlar tam 500.000 Türk Lirasına kadar likidite elde edebilmektedirler. Kullanılan kredi miktarı üzerinden banka tarafından binde beş oranında kredi tahsis ücreti tahsil edilmektedir.

Banka satın alınacak evin ekspertiz değerinin yüzde 70’ine kadar kredi kullanılmasına imkan tanımaktadır. Kalan kısmı müşteri kendi imkanlarıyla tamamlamak durumundadır. Müşterilerin kullanılan kredinin vade süresi boyunca; DASK ( Deprem ve Doğal Afet Sigortası), konut sigortası ve hayat sigortası yaptırmaları zaruridir.

Burgan Bank konut finansmanı kampanyası için son geçerlilik tarihi olarak 31 Aralık 2016 tarihini belirlemiştir. Bu tarihten sonra 0,99 oranındaki faiz oranlarının geçerliliğini yitirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın