Ana SayfaGündemFaizsiz Konut Kredisi Kuveyt Türk’ten

Faizsiz Konut Kredisi Kuveyt Türk’ten
F

-

Konut kredisi finansmanında yaşanan çetin rekabete katılım bankaları da dahil oldu. Birbirinden uygun kâr oranlarıyla piyasaya giriş yapan katılım bankalarından biri de Kuveyt Türk Katılım Bankası oldu.

Ev sahibi olmak isteyen ancak bunun için faizli kredi kullanmak istemeyen müşteriler için alternatif oluşturan katılım bankaları, hassasiyet gösteren müşteriler için iyi bir seçenek olacaktır.

0,87’den Başlayan Kâr Oranları

Konut almak için finansman sıkıntısı çeken vatandaşlar istedikleri evi alabilmek için KuveytTürk Katılım Bankası’ndan likidite desteği sağlayabilmektedirler. Konut kredisi finansmanında bankanın kâr oranları aylık yüzde 0,87 seviyesinden başlamaktadır. 0-24 ay vade seçeneğine kadar geçerli olan kâr oranından faydalanmak isteyen müşterilerin bankaya yapacakları geri ödemelerini azami 2 sene içerisinde tamamlamaları gerekmektedir.

Daha uzun vadede ödeme yapmayı tercih edecek müşteriler için 25 aydan 60 aya kadar vade seçeneği kullanmak mümkündür. Bu vade aralıklarında konut finansmanı kullanan müşterilerin karşılaşacağı kâr oranı aylık 0,94’tür.

Ödemelerini daha da uzun vadeye yayarak yapmak isteyen vatandaşlar için 61-120 ay aralığında vade seçenekleri banka tarafından sunulmuştur. Bu vade bandında ödeme yapmak isteyen müşteriler aylık yüzde 1,04 kâr oranından faydalanabileceklerdir.

Azami Tutar 200.000 Türk Lirası

Kuveyt Türk Katılım Bankası’ndan konut finansmanı almak isteyen müşterilerin edinebileceği maksimum finansman tutarı 200.000 Türk Lirası ile sınırlandırılmıştır. Kuveyt Türk’den konut finansmanı alan müşterilerden finansman tahsis ücreti olarak binde beş oranında dosya masrafı kesintisi yapılmaktadır.

Banka müşterilerden konut sigortası primi ve DASK ( Doğal Afet ve Deprem Sigortası) poliçe primini ayrıca tahsil edecektir. Geri ödemelerin biteceği zamana kadar müşterinin hayat sigortası yapması da zaruridir. Bu şartlar altında konut finansmanı kullanmak isteyen müşteriler Kuveyt Türk Şubelerine şahsen başvurmalıdırlar.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol