T- Bank Konut Kredisi Oranları 1’in Altında

Google Haberlere Abone Ol:

Ülkemizde faaliyet gösteren yabancı sermayeli bankalardan olan T-Bank’ın 14 ilimizde şubesi bulunmaktadır. 2014 yılı itibariyle ülkemizde yatırımlarına başlayan banka yatırım çalışmalarını hızla sürdürmektedir.

Piyasa koşullarına uygun olarak konut kredisi faiz oranlarını güncelleyen T-Bank; konutta faizi aylık bazda 1 puanın altına çekti. Müşteri portföyünü geliştirme çabalarındaki banka kendisini tercih edenler için fırsatlar sunuyor.

60 Aya Kadar Vade Seçeneği

T-Bank konut kredisi kullandırımlarında vade seçeneklerini 60 ayla sınırlandırmıştır. Bankadan konut kredisi finansmanı kullanmak isteyen müşteriler azami 60 aya kadar kredi kullanabileceklerdir. Müşteriler, seçecekleri vade süresine göre faiz oranına tabi tutulmaktadırlar. İki farklı faiz oranı vade sürelerine göre tayin edilmiştir.

İlk seçenek 0- 12 ay vade aralığında kredi kullanan müşterileri ilgilendirmektedir. Bu aralık için banka tarafından belirlenen aylık faiz oranı yüzde 0,99 seviyesindedir. Ancak görüldüğü üzere konut alımı için vade süresi gayet kısadır.

İkinci seçenekte ise nispeten konut alımına daha uygun vade olanakları bulunmaktadır. 13 aydan 60 aya varan vadelerde konut kredisi desteği alarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar aylık yüzde 1,05 oranından kredi kullanabileceklerdir.

Azami Tutar 100.000 Türk Lirası

Konut kredisi kullanımlarında T- Bank çekilebilecek azami meblağ olarak 100.000 Türk Lirasını belirlemiştir. Bu tutarın üzerinde konut kredisi kullandırılamamaktadır. Bununla birlikte banka müşterilerine alacakları evin ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar finansman desteği sağlamaktadır. Örneğin satın almak istediği ev 100.000 Türk Lirası olan vatandaş bankadan ancak 80.000 Türk Lirası konut kredisi kullanabilecektir.

Banka müşterilerinden kredi tutarının binde beşi oranında kredi tahsis ücreti tahsil etmektedir. Konut ipotek bedeli ve ekspertiz ücreti de müşterilere yansıtılmaktadır. Konut kredisi vadesi sonlanana kadar konut sigortası ve hayat sigortası yaptırmak zaruridir.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...