Kadın Girişimcilere Özel Kredi Deniz Bank’ta!

0

Kadınların iş gücüne katılım oranını artırmak için çaba sarf eden toplum kesimlerine Deniz Bank’ta katıldı. Banka kadın girişimcilere özel hazırladığı kredi kampanyasıyla iş yeri kurmak isteyen bayanların önünü açıyor.

Bankacılık sektöründe pek rastlanmayan kredi türlerinden olan kadınlara özel kredi imkanından yararlanmak isteyen girişimci ruhlu kadınların yapmaları gereken ise gayet basit. Cep telefonunuzun kısa mesaj kısmına “GIRISIMCI boşluk TCKN yazıp 3280’e SMS göndererek başvurunuzu yapabilirisiniz.”

Vade Süresi 36 Ay İle Sınırlı

Deniz Bank’ın işini büyütmek isteyen kadınlara yönelik kredi kampanyasından yararlanmak isteyen müşteriler 12 aydan 36 aya kadar uzayan vade imkanından yararlanabilmektedir. Banka 12 ay vadeli kredi kullanımında faiz oranını aylık bazda 1,20 olarak tayin etmiştir. Vade süresi 13-24 ay aralığında olduğu durumlarda faiz oranı 1,22 seviyesindedir. 25- 36 ay aralığındaki vadelerde uygulanacak olan faiz oranı ise aylık 1,24 olarak gerçekleşmektedir.

Banka tarafından vade seçeneklerine ek olarak kampanya dahilinde kadın girişimcilere esnek ödeme planı ve taksit öteleme seçenekleri gibi imkanlar da sunulmaktadır.

Kampanya kapsamında kredi kullanmak isteyen girişimci kadınlardan kredi tahsis ücreti olarak kullanılan kredi miktarının binde 5’i kesilmektedir. Ayrıca gerekli gördüğü durumlarda kefil ya da ipotek de isteyebilmektedir.

Azami Tutar 80.000 Türk Lirası

Deniz Bank kadınlara yönelik hazırladığı girişimcilik kredisi için kullanılabilecek kredi üst limitini 80.000 Türk Lirası olarak belirlemiştir. Kadın girişimciler minimum 10.000 Türk Lirası, maksimum 80.000 Türk Lirası aralığında kredilerini kullanabileceklerdir.

Kredi talebi onaylanan kadın girişimcilerin Deniz Bank şubelerine giderken yanlarında; son 2 yıla ait vergi levhalarını ve son 2 yıla ait hesap defteri veya bilanço ve gelir tablosu kayıtlarını bulundurmaları gerekmektedir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın