Kamu Çalışanına Özel Vakıfbank’tan Masrafsız Kredi Fırsatı

0

Kamu çalışanlarına özel geliştirdiği kampanyalarla adından sıkça söz ettiren Vakıfbank memurlar için yine kayda değer bir kredi kampanyası hazırlamış durumda.

İhtiyaç kredisi kampanyası kapsamında kamu çalışanlarına hem vade hem de faiz oranı seçme imkanı tanınıyor. Seçilen vadeye göre faiz oranları değişiklik göstermektedir. Masrafsız kredi seçeneği tercih edilmesi durumunda da farklı faiz seçenekleri müşterilere sunulmuştur.

Kredi Tahsis Ücretli Seçenek

Vakıfbank ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında bir çok seçenek sunmuştur.  Kredi tahsis ücretli yani masraflı kredi seçeneklerinde en uzun vade 48 ay olarak belirlenmiştir. 48 ay vadede memurlara 70.000 Türk Lirasına kadar kredibilite imkanı sunulmuştur.

50.000 Türk Lirası kredi kullanmak isteyen bir kamu çalışanı için aylık yüzde 1,20 oranında faiz uygulanacaktır. Müşteri kredisini 48 eşit taksitte aylık 1.450 lira geri ödemelerle kapatabilecektir.

70.000 Türk Lirası kredi kullanımında ise müşteriyi bekleyen aylık faiz oranı yüzde 1,19’dur. Bu meblağda kredi kullanan kamu çalışanının geri ödemelerde aylık taksitleri 2.025 Türk Lirası olarak gerçekleşecektir.

Masraflı kredide müşteriden kullanılan kredi miktarının binde 5’i oranında ücret tahsil edilecektir. Ayrıca hayat sigortası poliçe primi de müşteriye yansıtılmaktadır.

Masrafsız Seçenek!

Daha kredisini eline almadan masraf ödemek istemeyen müşteriler için geçerli olan masrafsız seçenekte faiz oranları nispeten yüksek. Ancak müşteri kullandığı kredi tutarına tam olarak ulaşmakta.

50.000 Türk Lirası masrafsız kredi kullanmak isteyen müşteri için aylık yüzde 1,27 oranında faiz ücreti tayin edilmiştir. 48 taksitte kredisini geri ödemek isteyen müşteri aylık 1.480 lira bankaya ödeme yapacaktır.

70.000 Türk Lirası kredi kullanırken masraf ödemek istemeyen kamu çalışanı için bankanın belirlediği faiz oranı aylık yüzde 1,25. Bu durumda müşterinin bankaya 4 yıl vadede aylık periyotlarla yapacağı geri ödeme tutarı 2.060 Türk Lirası olacaktır.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın