Ana SayfaEkonomiHacı Murat Tatile Gidiyor!

Hacı Murat Tatile Gidiyor!
H

-

Türk ailelerinin ilk göz ağrılarından Murat 124. Halkımız onu o kadar benimsedi ki lakap bile taktı; “Hacı Murat”. 80’lerin ve 90’ların vazgeçilmezi olan araç, kısıtlı bütçelerle otomobil sahibi olabilenlerin gönlünde hep ayrı bir yere sahip oldu.

Gelişen ve değişen dünyaya ayak uydurmaya çalışan otomobil modellerine Murat 124’de katıldı. Mazinin güzel hatıralarını unutmak istemeyen, ama bugünün teknoloji ve konfor imkanlarından da sonuna kadar yararlanmak isteyenler için Murat 124’ün yeni modeli “124 Spider yollara çıkıyor.”

Koç, Otomotiv Piyasasına Hakim

Fiat’ın bir bayisinin açılış töreninde konuşan Koç Holding Otomotiv Grup Başkanı Cenk Çimen “Halka açık şirketlerimiz eylül ayı sonu itibarı ile Borsa İstanbul’un toplam piyasa değerinin yüzde 19’unu oluşturmaktalar. Topluluğumuzun çatısı altında; Tofaş, Ford Otosan, Türk Traktör, Otokoç, Avis ve Budget gibi kuvvetli sanayi aynı zamanda da ticaret şirketlerimizden oluşan çok geniş bir portföyümüz var. Türkiye’de geçen yıl araç üretiminin yüzde 46’sını şirketlerimiz yaptı. Yaklaşık 660 bin adet üretim yaptık.” Dedi.

İhracat rakamlarına da dikkat çeken Çimen; “Dünya ölçeğinde de oldukça önemli bir sayı. Ürettiğimiz 660 bin aracın 440 binini dünyanın dört bir yanına ihraç ettik. Yurt içinde yüzde 25 pazar payına sahibiz. 11 markaya üretim yapıyoruz. 10 marka için yurt içinde satış ve satış sonrasında hizmet veriyoruz.” Dedi.

Egea’da Talebe Yetişemiyoruz

Açılışta söz alan Tofaş yöneticisi Cengiz Eroldu “Egea’da yakaladığımız başarıyı Spider 124 ile sürdürmek istiyoruz. Egea çok büyük bir oranda Türk mühendisler tarafından yapılmış bir otomobildir. Tofaş olarak 2016 yılında Egea’nın gördüğü talebi karşılayamıyoruz. Fabrikadaki üretim kapasitesi bu aracın Avrupa’daki satış adetleri için yetersiz kalmış durumda. Bu durum yaptığımız projenin ne kadar başarılı olduğunun diğer göstergesidir.” Dedi.

Konuşmaların ardından yapılan açılışta en çok ilgiyi çeken otomobil Murat 124’ün yeni kasası Spider 124 oldu. İtalya’dan kargo uçağı ile getirilen ve Türkiye’de ilk defa tanıtılan aracın yakın zamanda satışa sunulacağı açıklandı. Spor özellikleriyle dikkat çeken Spider 124 tek kapı sınıfında. Çift kişilik olarak tasarlanan Spider 124’ün üstü açılarak “coupe” modele dönüştürülebiliyor.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol