Ana SayfaKredilerHalkbank’tan Esnafa Sıfır Faizli Kredi

Halkbank’tan Esnafa Sıfır Faizli Kredi
H

-

Halkbank’tan Esnaf ve Sanatkârlara %0 Faizli Kredi Kampanyası

Halk Sandıkları Kanunu kapsamında küçük ve orta büyüklükteki esnaf ve sanayiciye, kolay ve ucuz kredi vermek amacıyla kurulmuş bir devlet bankası olan Halkbank esnaf ve sanatkârlara özel faizsiz kredi kampanyası başlattı. Kredinin amacı esnaf ve sanatkarların ekipman ve makine alımına, dükkan yenilmesine, sermaye ihtiyacına, hammadde alımına finansman sağlamak.

Devlet bankası olan Halkbank sıfır faizli esnaf ve sanatkâr kredisiyle çeşitli ihtiyaçları olan esnaf ve sanatkârlara %0 faiz oranı üzerinden 30000 TL kadar finansman sağlıyor.

Halkbank sıfır faizli esnaf ve sanatkâr kredisinden yaralanabilmeniz için bazı şartları taşımanız gerekiyor. Bu şartlardan biri 193 sayılı Gelir Kanununun 9. Maddesinde belirtilen, geleneksel, kültürel, sanatsal, unutulmaya yüz tutmuş bir meslek gurubunda faaliyet gösteriyor olmanız gerekiyor ve aynı zamanda esnaf vergi muafiyet belgesi bulunan bir esnaf ya da sanatkâr olmanız gerekiyor. Bunun yanında ustalık belgesi sahipleri de faiz indiriminden yaralanabiliyorlar. En az 3 senelik ustalık belgesi olan esnaf ya da sanatkâr ustalık belgesindeki işi ile ilgili bir alanda yeni bir iletme kurmuşsa ve bu işletme 1 yılını doldurmamışsa Halkbank %0 faiz oranından yaralanabilir.

Ayrıca KOGEB Girişimcilik Programını bitiren, kredi başvuru tarihinde 30 yaşını doldurmamış olan ve projesini KOSGEB’e kabul ettirmiş olan genç girişimciler Halkbank’tan 0% faiz oranıyla 100000 TL kadar kredi imkânından yaralanabilir.

Halkbank %100 faiz indiriminden KOSGEB hibesi alanlar ve Hazine destekli esnaf kredisi alanlar faydalanamaz. Halkbank’ın %0 faiz oranlı esnaf ve sanatkâr kredisine kredi kullanım amacını yazılı olarak taahhüt ederek Halkbank şubelerinden başvurabilirsiniz.

 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol