Ana SayfaKredilerPTT’den Emeklilere Kefilsiz Şartsız Kredi Fırsatı!

PTT’den Emeklilere Kefilsiz Şartsız Kredi Fırsatı!
P

-

Maaşını PTT’den alan emekli vatandaşlarımız için kefilsiz şartsız kredi fırsatı doğdu. PTT ile Aktif Bank emekli vatandaşlar için güç birliğine giderek “N Kolay Emekli Kredisi” kampanyası düzenledi.

İhtiyaç kredisi kampanyası kapsamında PTT iş yerlerinden başvuru kolayca yapılmaktadır. Emeklilerden ekstra kefil de istenmemektedir. Başvuru formu doldurarak nüfus cüzdanı ile işlem yaptırmak mümkündür.

3 Aydan 48 Aya Kadar Vade Seçeneği

“N Kolay Emekli Kredisi” kampanyası kapsamında müşteriler 3 aydan 48 aya varan vadelerde kredi kullanabilmektedir. Emeklilere uygulanacak faiz oranı da vade seçeneğine göre farklılık göstermemektedir. Bütün vade seçeneklerinde faiz oranı aylık yüzde 1,75 olarak belirlenmiştir.

Kredi kampanyası dahilinde müşteriler minimum 1.000 Türk Lirası, maksimum 40.000 Türk Lirası kredi kullanabilmektedir. Tercih tamamen emeklinindir. PTT ve Aktif Bank kredi kullanımında yaş sınırını 80 olarak tayin etmişlerdir. 80 yaşın üzerindeki emekliler bu krediden yararlanamamaktadır.

Emeklilerden kredi tahsis ücreti olarak kullandıkları kredi miktarının binde beşi tahsil edilmektedir. 20.000 Türk Lirası finansman desteği almak isteyen bir emekli 100 Türk Lirası dosya masrafı ile karşılaşacaktır.

Ayrıca vade süresince emeklilere hayat sigortası yaptırmak da zaruri tutulmuştur. Hayat sigortası poliçe primi müşterilerden tahsil edilen bir diğer ücrettir.

20.000 Lirada Taksit 665 Lira

Kredi kampanyasından yararlanarak 20.000 Türk Lirası kredi kullanmak isteyen bir emekli; borcunu 48 ay vadede geri ödemek isterse aylık 665 Lira taksit ödemek durumundadır. Finansmanın toplam geri ödeme tutarı 33.000 Türk Lirası civarında gerçekleşmektedir.

Aldığı kredinin tamamını 4 yıl sonunda ödeyen emekli toplamda takriben 13.000 Türk Lirası faiz ödemesi gerçekleştirmiş olacaktır. Kredinin emekliye yıllık maliyeti yüzde 28,7 düzeyinde gerçekleşecektir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,359TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol