Hsbc Bankası nakit sıkıntısı çeken müşterileri için 50.000 Türk Lirasına kadar ihtiyaç kredisi kampanyası düzenlediğini duyurdu. Kampanya kapsamında müşteriler KKB (Kredi Kayıt Bürosu) puanına göre faiz oranına tabi olmaktadır.

Tüketicilere sunulan kredi kampanyası dahilinde 48 aya varan vade seçenekleri sunulmuştur. Müşterinin seçmiş olduğu vadeye göre faiz oranı farklılık göstermemektedir.

6 Aydan 48 Aya Varan Vade Seçenekleri

Kredi kampanyası kapsamında müşterilere 6 aydan 48 aya kadar geri ödeme seçenekleri sunulmuştur. KKB notu yüksek müşteriler aylık yüzde 1,29 oranından faydalanabilirken, KKB notu düşük müşteriler aylık yüzde 1,59 faiz oranından faydalanmaktadır.

Kampanya kapsamındaki faiz oranlarından yararlanmak için 2.500 TL ve üzerindeki tüm tüketici kredilerinde kredili hayat sigortası talep edilmektedir. Banka hayat sigortası yaptırmayı zaruri tutmuştur. Kredi tahsis ücreti tüm vadelerde ve tutarlarda sabit binde beş olarak tayin edilmiştir. 10.000 Türk Lirası kredi kullanımında bu ücret 50 Türk Lirası dosya masrafı olarak müşterilere yansıtılmaktadır.

Kampanya kapsamında faiz oranlarından yararlanmak için kredinin teminatı olarak kredili hayat sigortası bankaca talep edilmektedir.  HSBC aracılığıyla gerçekleştirilecek “Kredili Hayat Sigortası HSBC-Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş”  hayat sigortalarında müşterilere ekstra avantajlar sunulmaktadır. Sigortaya ilişkin hizmetler HSBC Bankası aracılığı ile sağlanabileceği gibi, banka dışında bir sigorta şirketinden de daini mürtehin HSBC olacak şekilde poliçe ibraz edilebilmektedir. Her iki koşulda da hayat sigortası poliçe tutarı müşteriden tahsil edilmektedir. Müşterinin yaşına göre hayat sigortası poliçesi değişiklik göstermekle birlikte ortalama 250 Türk Lirası olarak tahsil edilmektedir.

HSBC Bankası bireysel kredi kullanmak isteyen müşterilerinden değerlendirme aşamasında ek belge ve teminat isteyebilmektedir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın