TOKİ’den Dev Satış

Google Haberlere Abone Ol:

Ülkemizde son yıllarda emlak ve gayrimenkul sektörünün büyük oyuncularından olan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’ndan (TOKİ) bir hamle daha geldi. 23 ilde toplam 105 adet gayrimenkulü yaklaşık 750 milyon Türk Lirası bedel ile açık arttırma yöntemi ile satışa sunan TOKİ’nin ihalesine yoğun katılım bekleniyor.

23 İlde 105 Gayrimenkul Satılık

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı; Adana, Ağrı, Aksaray, Ankara, Antalya, Çankırı, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Gümüşhane, Iğdır, İstanbul, İzmir, Ordu, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Van ve Yozgat illerinde bulunan toplam 872 bin 274 metre kare büyüklüğe sahip 105 adet gayrimenkulü (konut, ticaret, turizm, sanayi, akaryakıt ve servis, küçük sanayi sitesi, depolama, spor tesisi, otel, özel ilköğretim ve ortaöğretim) ihale ile satışa çıkardı. İhalenin başlangıç bedeli 750 milyon Türk Lirası olarak tayin edilmiş durumda.

İstanbul Başakşehir’de ise 6 adet dükkan yıllık toplamda yaklaşık 115 bin TL + KDV tutarı bedel ile “açık artırma” yöntemiyle kiraya verilecek. İhale 8 Kasım 2016 tarihinde saat 13.30’da TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkezinde ve İstanbul Halkalı’daki hizmet binasında eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek.

Akaryakıt İstasyonu ile Sanayi Sitesi de Var

Ayrıca ihale kapsamında; Ankara, Yenimahalle Yakacık’ta küçük sanayi sitesi ve depolama alanı niteliğindeki 47 adet parsel yüzde 25 peşin 60 ay vade ile satışa sunulacaktır. Antalya Muratpaşa Bahçelievler’de 40 bin metrekarelik ticaret ve turizm alanı niteliğindeki taşınmaz da yine yüzde 25 peşin 12 ay vade ile satışa sunulmaktadır. İzmir Bornova Doğanlar’da ise 135 bin 750 metrekarelik iş yeri, ticaret, “Belediye Hizmet Alanı”, akaryakıt+LPG ve servis istasyonu ile otopark alanı yüzde 50 peşin ve 6 ay vade ile satışa sunulmaktadır. Satışların toplamda TOKİ için iyi bir gelir getirmesi beklenmektedir.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...