TEB ve PTT Anlaştı, Masrafsız JET Kredi Geldi!

0

Türkiye Ekonomi Bankası ve PTT arasında yapılan protokol gereği emekli maaşlarını PTT’den alan vatandaşlara avantajlı kredi imkanı sunulma kararı alındı. İki kurumun ortak çalışması sonucunda meydana gelen “Jet Kredi” emeklilere bir çok olanak sağlamaktadır.

70 yaşına kadar olan emekliler kampanyadan faydalanabilmektedir. Azami yaş sınırı olarak belirlenen 70 yaşın üzerindeki emeklilerin kampanyadan faydalanma imkanları bulunmamaktadır.

Masraf Yok, Vade Uzun

Emekli maaşlarını PTT işyerlerinden alan müşteriler bu kampanyadan faydalanarak finansman kullanmak isterlerse kredi tahsis ücreti ödemek zorunda kalmayacaklar. Zira iki kurum kampanya özelinde dosya masrafı ücreti almama kararına varmıştır.

3 aydan 36 aya kadar vade seçenekleri sunulan kampanya uyarınca minimum 1.000 Türk Lirası, maksimum 20.000 Türk Lirası kredi kullanımına imkan tanınmaktadır. Jet Kredi dahilinde kredi kullanmak isteyen müşterilere aylık yüzde 1,55 oranında faiz yansıtılmaktadır.

Söz konusu krediden yararlanmak isteyen müşteriler için hayat sigortası yaptırılması zorunludur. Hayat sigortası poliçesi ücreti müşterilerden ayrıca tahsil edilmektedir.

5.000 Lira Kredinin Günlük Ödemesi 7 Lira

Jet Kredi kampanyası kapsamında 5.000 Türk Lirası kredi kullanan müşteri borcunu 36 ay vadede geri ödemek isterse aylık 195 Türk Lirası taksit ödeyecektir. Emekli müşteri 3 yıl sonunda bankaya toplamda 7.000 Türk Lirası geri ödeme yapacaktır.

Bu örnekte alınan kredinin müşteriye getirdiği faiz yükü 3 yılın sonunda 2.000 Türk Lirası olarak yansımaktadır. Bu durumda kredinin müşteriye yıllık maliyet oranı yüzde 24,7 seviyesinde gerçekleşecektir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın