Ziraat Bankası Uygun Faizli Tüketici Kredisi

0

Ziraat Bankası’nın geliştirdiği kredi kampanyalarından biri de “Tüketici Kredisi” kampanyası. İhtiyaç kredileri çatısı altında masrafsız kredi imkanı da sunan banka, tüketici kredisi kampanyasında masraf tahsil etmektedir. Ancak faiz oranı düşürülmüştür.

Masrafsız ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında müşterilerinden dosya masrafı tahsil etmeyen Ziraat Bankası, o seçenekte faiz oranını aylık yüzde 1,34 olarak belirlemişti. Uygun faizli tüketici kredisinde ise kredi tahsis ücreti alınmakla beraber kredi faiz oranı aylık yüzde 1,29 noktasına indirilmiştir.

48 Aya Kadar Uzayan Vade Seçenekleri

Uygun faizli tüketici kredisi kampanyası kapsamında müşteriler finansman ihtiyaçlarını anında giderebilmektedir. Geri ödemelerde ise 48 aya varan vade seçenekleri mevcuttur. Müşteri 4 yıla kadar kendi belirleyeceği zaman diliminde borcunu geri ödeme imkanına sahiptir. Kredi geri ödeme vadesine göre faiz oranı farklılık göstermemektedir. Bütün vade seçeneklerinde faiz oranı aylık yüzde 1,29 oranında sabittir.

Kredi kampanyası dahilinde müşterilerden dosya masrafı tahsil edilmektedir. Dosya masrafı çekilecek kredi tutarının binde beşi oranında müşteriye yansıtılmaktadır. 10.000 Türk Lirası kredi kullanımında masraf olarak müşteriden 50 Türk Lirası kesilmektedir. Alınan kredi miktarına göre bu ücret farklılık göstermektedir.

Kredi Vadesi Boyunca Hayat Sigortası Zorunlu

Tüketici kredisi dahilinde müşterilerin hayat sigortası yaptırmaları banka tarafından mecburi tutulmuştur. Hayat sigortası poliçe prim ücreti müşterilerden tahsil edilmektedir. Hayat sigortası yaptırılmasının kredi vadesi boyunca devam edeceği unutulmamalıdır.

Ziraat Bankası gerekli gördüğü durumlarda müşterilerinden ipotek yahut kefil talep edebilmektedir. Müşterilerden istenen belgelerin tamamı kefil istendiği durumlarda kefiller için de geçerlidir. İpotek alındığı durumlarda ise ipotek tesis ücreti ayrıca müşteriye yansıtılmaktadır.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın