Vakıfbank’tan Hızlı Bitirme Kredisi

0

Yapım aşamasında olan konut projeleri için en önemli sıkıntı likiditedir. İnşaat tamamlanıp, konutlar satışa çıkana kadar zorlu bir süreç yaşanır. Zira yatırım süreci, beklenmeyen maliyetlerle karşılaşılan zorlu bir süreçtir.

Konut inşaat sektörünün önemli paydaşlarından olan Konut yapı kooperatiflerine, inşaatlarını hızlı bir şekilde tamamlamaları için Vakıfbank tarafından hazırlanan “Hızlı Bitirme Kredisi” bu anlamda ilaç niteliğindedir.

Projenin Yüzde 20’si Tamamsa Kredi Hazır

Konut projelerinde karşılaşılan finansman sorununu aşmak için yapılan projenin beşte birine ulaşması yeterlidir. Bu aşamada yatırımcı banka tarafından kredilendirilme imkanına kavuşmaktadır. İnşaat gerçekleşme seviyesi yüzde 20 ile yüzde 80 aralığında ise “Hızlı Bitirme Kredisi” aylık yüzde 1,11 faiz oranlarından başlayarak kullandırılmaktadır.  İnşaatlarınız süresince, kredinizin sadece aylık faizlerini ödeme imkanı da banka tarafından sunulan imkanlar arasındadır.  İnşaatlarınız tamamlandıktan sonra ise kredi borcunuzu tamamen kapatma olanağınız bulunmaktadır. Ayrıca kredi miktarı kooperatif üyelerine pay edilerek de ödenebilmektedir. Kooperatif üyeleri bu sayede paylarına düşen kredi borç tutarlarını nakden ya da Vakıfbank’tan kullanacakları “Konut Finansman Kredisi” ile ödeyebilme imkanına sahip olacaklardır.

Hızlı Bitirme Kredisi İle Planlanandan Önce Proje Teslimi

Vakıfbank tarafından düzenlenen “Hızlı Bitirme Kredisi” sayesinde evlerine planlanan zamandan daha önce kavuşacak vatandaşlar, kira öder gibi ev sahibi olma imkanına kavuşacaktır. Hem kendi evlerinde oturmanın rahatlığını yaşayabilecek, hem de bir nevi boşa giden kira paralarından kurtulmuş olacaklardır.

Hızlı Bitirme Kredisi olanaklarından faydalanmak isteyen kooperatif yetkililerinin Vakıfbank şubeleri ile görüşerek inşaatları hakkında bilgi vermeleri ve inşaat tamamlanma oranına göre ne kadar kredi kullanabileceklerini öğrenmeleri gerekmektedir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın