Ana SayfaEkonomiEnerji Sektörü Yoğun İstihdam Sağlayacak

Enerji Sektörü Yoğun İstihdam Sağlayacak
E

-

İş arayanlara müjde! Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği personel sayılarını artırmaya devam edeceğini bildirdi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre işsizlik oranı artış gösterdi. 2016 yılının temmuz ayı verilerini, 2015’in aynı dönemiyle karşılaştıracak olursak; 15-65 yaş arası işsiz sayısı yaklaşık 350 bin kişi arttı.

Elektrik Dağıtım Hizmetleri İstihdam Sağlamaya Devam Edecek

Ülkemizde temmuz ayında toplam işsiz sayısı 3 milyon 300 bin civarına ulaştı. Geçen yıl temmuz ayı 15-65 yaş arası işsizlik oranı yüzde 9,8 iken 2016 yılında 0,9 puanlık artış ile yüzde 10,7 oranına yükseldi. Bu yıl Türkiye’de yaşanan sorunlar ekonomiyi sarstı. Bir çok çalışan işsiz kaldı.

Kendilerine yeni bir iş arayan insanlar için Elektrik Dağıtım Hizmetleri’nin istihdam sağlayacağının duyulması insanlara umut verdi. Yapılan açıklamada Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği 2 bin istihdam sağlayarak personel sayısını artırdıklarını bildirdi. Yeni istihdam edilen 2 bin kişinin çağrı merkezinde görev yaptığı belirtilirken arıza bakım onarım kısmında da personel artışı gerçekleştireceklerini bildirdi. Bu departmandaki personel sayısının yüzde 20’lik bir artış göstererek, personel sayısının 20 bine yaklaşacağı belirtildi. Ayrıca yapılan bu çalışmaların 2016 yılı için mali planlamalarının üstünde olduğunu, fakat tüketici memnuniyetini sağlamak amacıyla bu alanda yatırım yaptıklarını belirten Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği yetkilisi; bu yıl ki yatırımın yaklaşık 4 milyar Türk lirası maliyetinde olduğunu belirtti.

Elektrik Dağıtım Şirketleri çağrı merkezlerini artırmaya devam etmektedir. Tüketici çağrılarına en hızlı sürede cevap verebilmek, şikayet oranını azaltmak ve müşteri memnuniyetini sağlamak adına Türkiye’nin birçok iline çağrı merkezleri açılması hedeflenmektedir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol