Ana SayfaEkonomiSebze Meyve Fiyatına Standart Geliyor

Sebze Meyve Fiyatına Standart Geliyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Tüketiciye müjde gibi haber! Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, sebze ve meyve fiyatlarındaki iniş çıkışların olmaması için çalışmalar yapıldığının haberini verdi.

Sebze ve meyve fiyatlarındaki artışlar herkesin canını sıkıyor. Artık zamlar öyle bir hal aldı ki, soğuk zammı, sıcak hava zammı, köprü zammı, yol zammı, kuş ötse zam gelecek diye korkar oldu tüketici. Bu duruma bir dur demenin vakti geldi de geçiyordu bile.

Fiyat Oynaklığı Daraltılacak

Bu konuda harekete geçen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, “Bu oynaklığı daraltabilir miyiz? Tüketici ile üretici arasındaki makası daraltabilir miyiz? Bununla ilgili neler yapabilir, hangi adımlar atılabilir? Bununla ilgili çalışmalara yapacağız.” dedi.

Bakan Tüfenkçi Antalya’daki meyve sebze halini gezerek hal esnafıyla konuştu. Hal yasasında değişiklik yapılacağını belirten Bakan Tüfenkçi; bunun için ticaret hacmi geniş olan hallere giderek esnafın da durumunu görerek araştırmalar yapıldığı, yasa değişikliğinin de bu araştırmaların sonuçlarına göre yapılacağını belirtti. Bülent Tüfenkçi yaptıkları çalışmanın amacının hem üreticinin kazanması hem de tüketicinin uygun fiyata sebze ve meyve tüketmesini sağlamak olduğunu dile getirdi.

Meyve ve sebzeye tarladan soframıza gelene kadar üst üste fiyat artışı uygulanması tüketiciyi zarara uğratıyor. Haldeki bir esnafın “insanlar boğazından kısmaya başladı” sözü zamların abartıldığının göstergesidir. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi mevsimsel olarak sebze ve meyvede fiyat artışı ya da düşüşü olabileceğini belirtti. Lakin günümüzde fiyatların çok inişli çıkışlı olduğunu belirterek bunu düzenlemeye çalıştıklarını ifade etti. Bakan Tüfenkçi kendi gözlemleri dahilinde halde abartılı bir fiyat olmadığının da altını çizdi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.