Sebze Meyve Fiyatına Standart Geliyor

Google Haberlere Abone Ol:

Tüketiciye müjde gibi haber! Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, sebze ve meyve fiyatlarındaki iniş çıkışların olmaması için çalışmalar yapıldığının haberini verdi.

Sebze ve meyve fiyatlarındaki artışlar herkesin canını sıkıyor. Artık zamlar öyle bir hal aldı ki, soğuk zammı, sıcak hava zammı, köprü zammı, yol zammı, kuş ötse zam gelecek diye korkar oldu tüketici. Bu duruma bir dur demenin vakti geldi de geçiyordu bile.

Fiyat Oynaklığı Daraltılacak

Bu konuda harekete geçen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, “Bu oynaklığı daraltabilir miyiz? Tüketici ile üretici arasındaki makası daraltabilir miyiz? Bununla ilgili neler yapabilir, hangi adımlar atılabilir? Bununla ilgili çalışmalara yapacağız.” dedi.

Bakan Tüfenkçi Antalya’daki meyve sebze halini gezerek hal esnafıyla konuştu. Hal yasasında değişiklik yapılacağını belirten Bakan Tüfenkçi; bunun için ticaret hacmi geniş olan hallere giderek esnafın da durumunu görerek araştırmalar yapıldığı, yasa değişikliğinin de bu araştırmaların sonuçlarına göre yapılacağını belirtti. Bülent Tüfenkçi yaptıkları çalışmanın amacının hem üreticinin kazanması hem de tüketicinin uygun fiyata sebze ve meyve tüketmesini sağlamak olduğunu dile getirdi.

Meyve ve sebzeye tarladan soframıza gelene kadar üst üste fiyat artışı uygulanması tüketiciyi zarara uğratıyor. Haldeki bir esnafın “insanlar boğazından kısmaya başladı” sözü zamların abartıldığının göstergesidir. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi mevsimsel olarak sebze ve meyvede fiyat artışı ya da düşüşü olabileceğini belirtti. Lakin günümüzde fiyatların çok inişli çıkışlı olduğunu belirterek bunu düzenlemeye çalıştıklarını ifade etti. Bakan Tüfenkçi kendi gözlemleri dahilinde halde abartılı bir fiyat olmadığının da altını çizdi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...