Ana SayfaSigortaÇiftçiye Bir Müjde Daha Geldi: Destekleme Ödemeleri Yarın Yapılıyor!

Çiftçiye Bir Müjde Daha Geldi: Destekleme Ödemeleri Yarın Yapılıyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Başbakan Binali Yıldırım’ın “mazot paralarının yarısını devlet, yarısını çiftçi karşılayacak” müjdesinin ardından çiftçilere bir müjde daha geldi. Devlet tarafından yapılan destekleme ödemeleri yarın çiftçilerin hesabına yatırılacak.

Tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında çiftçi ve besicilere devlet tarafından her yıl verilen nakdi destek yarın itibari ile muhataplarına ödenmeye başlanacak.

Yarın 650 Milyon Lira Destekleme Ödemesi Hesaplarda

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik; tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında yarın itibarıyla üreticilere yaklaşık 650 milyon liralık ödeme yapılacağını açıkladı.

Bakan Çelik tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında; çiğ süt desteği için 200 milyon lira, tarım sigortaları desteği için 110 milyon lira, kırsal kalkınma desteği için 100 milyon lira, genç çiftçilere proje desteği için 50 milyon lira, büyükbaş hayvan besi desteği için 30 milyon lira, tarım danışmanlığı desteği için 30 milyon lira, süt tozu desteği için 45 milyon lira, hububat fark desteği için 20 milyon lira, buzağı desteği için 15 milyon lira, çay budama masrafı desteği için 11 milyon lira, sertifikalı tohum ve fidan kullanım desteği için 15 milyon lira, sertifikalı tohum üretim desteği için 5 milyon lira, hastalıktan ari işletme ve hayvan hastalıkları tazminatı desteği için 10 milyon lira olmak üzere yaklaşık 650 milyon liralık hibe desteğinin yarın akşam saat 18.00 itibarı ile üretici hesaplarına yatırılacağını açıkladı.

Devlet bütçesinden pay ayrılarak her sene çiftçiye yapılan tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında; yılın ilk 10 ayında çiftçilere toplam 10 milyar 220 milyon liralık destekleme ödemesi yapıldı. Bakan Faruk Çelik; “Böylelikle 2016 için üreticilerimize vermeyi planladığımız toplam 11 milyar 644 milyon liralık tarımsal hibe desteğinin yüzde 88’lik kısmını ödemiş olacağız” dedi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.