Ana SayfaSigortaÇiftçiye Bir Müjde Daha Geldi: Destekleme Ödemeleri Yarın Yapılıyor!

Çiftçiye Bir Müjde Daha Geldi: Destekleme Ödemeleri Yarın Yapılıyor!

-

Başbakan Binali Yıldırım’ın “mazot paralarının yarısını devlet, yarısını çiftçi karşılayacak” müjdesinin ardından çiftçilere bir müjde daha geldi. Devlet tarafından yapılan destekleme ödemeleri yarın çiftçilerin hesabına yatırılacak.

Tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında çiftçi ve besicilere devlet tarafından her yıl verilen nakdi destek yarın itibari ile muhataplarına ödenmeye başlanacak.

Yarın 650 Milyon Lira Destekleme Ödemesi Hesaplarda

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik; tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında yarın itibarıyla üreticilere yaklaşık 650 milyon liralık ödeme yapılacağını açıkladı.

Bakan Çelik tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında; çiğ süt desteği için 200 milyon lira, tarım sigortaları desteği için 110 milyon lira, kırsal kalkınma desteği için 100 milyon lira, genç çiftçilere proje desteği için 50 milyon lira, büyükbaş hayvan besi desteği için 30 milyon lira, tarım danışmanlığı desteği için 30 milyon lira, süt tozu desteği için 45 milyon lira, hububat fark desteği için 20 milyon lira, buzağı desteği için 15 milyon lira, çay budama masrafı desteği için 11 milyon lira, sertifikalı tohum ve fidan kullanım desteği için 15 milyon lira, sertifikalı tohum üretim desteği için 5 milyon lira, hastalıktan ari işletme ve hayvan hastalıkları tazminatı desteği için 10 milyon lira olmak üzere yaklaşık 650 milyon liralık hibe desteğinin yarın akşam saat 18.00 itibarı ile üretici hesaplarına yatırılacağını açıkladı.

Devlet bütçesinden pay ayrılarak her sene çiftçiye yapılan tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında; yılın ilk 10 ayında çiftçilere toplam 10 milyar 220 milyon liralık destekleme ödemesi yapıldı. Bakan Faruk Çelik; “Böylelikle 2016 için üreticilerimize vermeyi planladığımız toplam 11 milyar 644 milyon liralık tarımsal hibe desteğinin yüzde 88’lik kısmını ödemiş olacağız” dedi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,362TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol