Kariyer Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 50 Uzman Yardımcısı Alımı Yapacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 50 Uzman Yardımcısı Alımı Yapacak

Son Güncelleme:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) 50 çalışma ve uzman yardımcısı alımı yapıyor. Alım şartlarını açıklayan Bakanlık, 2015-2016 Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) 70 puan almak için şart sunuyor. Memur kadrosuna başvuru yapabilmek için 04-05 Temmuz 2015 veya 22-29 Mayıs 2016 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı puanının 70 olması gerekiyor. 

Memur Kadrolarına Başvuru Yapmak İçin Gerekli Şartlar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı memur alımı için öncelikle KPSS puanının 70 olması gerekmektedir. Alım sınavının ise sözlü şekilde olacağı bildirildi. Başvurular 21 Kasım ile 2 Aralık 2016 tarihleri arasında yapılmaktadır. İlanda yer alan adrese posta yoluyla veya şahsen başvuru yapılması istenmektedir. Başvuru sonuçlarının 19 Aralık 2016 tarihinde açıklanacağı bildirildi. 

50 memur alımı için getirilen 35 yaş sınırı dikkate alınmalıdır. Lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, fen/fen edebiyat istatistik bölümü, iktisadi ve idari bilimler Fakültelerinden mezun olmak gereklidir. Ayrıca erkek adaylar için askerlik şartı geçerlidir. 

50 Memur Alımı için Mezuniyet Şartları

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) 50 memur alımı için geçerli olan mezuniyet şartları: 10 hukuk bölümü mezuniyeti için KPSSP103 puan isteniyor. 10 Fen/Fen Edebiyat Fakltesi İstatistik bölümü mezunu için KPSSP 102 puan isteniyor. 30 Siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri mezunu için başvuru şartı için KPSSP 114 puan şartı kabul ediliyor. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,155BeğenenlerBeğen
7,201TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,495TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler