Konya İçin 700 Milyon Liralık Prestij Projesi

0

Bir Emlak Konut Yatırım GYO projesi olan Konya Temaşehir’e TORKAM inşaat 700 milyon Türk lirası yatırım yaptı. Temaşehir Konya projesi Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın Anadolu’daki ilk gelir paylaşım modeli projelerinden biri olma özelliğini gösteriyor. Temaşehir Konya’nın tanıtımı gerçekleşti.

Temaşehir Konya; TORKAM İnşaat İcra Kurulu Başkanı Mahmut Dereli, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü Murat Kurum ve Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’nun katıldıkları toplantıyla tanıtıldı.

Emlak Konut GYO; Önce Konya Dedi!

Emlak Konut GYO konut projelerini Anadolu’ya taşımaya karar verdikten sonra ki ilk duraklarından biri Konya oldu. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığının özel projelerinden biri de gelir paylaşım modeli projesi. Konya’ya yapılacak olan Temaşehir Konya’nın ilk gelir paylaşım projesi. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım ortaklığının bu projesine yatırım yapan Türkiye’nin sayılı büyük inşaat firmalarından olan TORKAM İnşaat. TORKAM İnşaat “Temaşehir Konya” projesi için 700 milyon Türk lirası yatırım yaptı. Temaşehir Konya; Konya’nın Meram ilçesinde inşa ediliyor. Proje kapsamında 740 konut, 165 mağaza ve dükkan yer aldığı bildiriliyor. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü Murat Kurum; Meram’daki arsayı satın aldıklarında öncelikli amaçlarının kar etmek olmadığını belirterek, “Önceliğimiz Emlak Konut’un getirdiği kaliteli konut projesi anlayışını İstanbul dışına da taşıyarak Konya’mıza adım atmak oldu.” dedi.

Murat Kurum, bu projede yüklenici firmanın Emlak Konut’a taahhüt ettiği şirket payı gelirinin yaklaşık 212 milyon lira olduğunu belirterek; “Projenin planlanan toplam satış değeri 705 milyon Tl.” dedi. Projede 120 metrekare ile 386 metrekare arasında olmak üzere 5 ayrı tip konutun olduğu belirtiliyor. İlk etapta tamamlanan evlerin yaklaşık yüzde 70’inin satıldığı belirtilirken, ikinci etap evlerin 324 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulacağı bildirildi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın