Ana SayfaEkonomiArayan Google Parayı Buldu

Arayan Google Parayı Buldu
A

-

İnternet dünyasının en önemli aktörlerinden arama motorları. Bu arama motorlarının başında da hiç şüphesiz “Google” gelmekte. Global çapta her yıl milyarlarca kullanıcıya hitap eden dev arama motoru, bu durumun maddi karşılığını da her geçen yıl artırarak almaya devam ediyor.

Dev arama motoru Google, cirosunu ve karını her yıl katlayarak artırmaya devam ediyor. Herkesin bir şeyler aradığı “Google” aradığını bulmuş görünüyor.

Net Karda Yüzde 20’ye Varan Artış Kaydetti

Google 2016 üçüncü çeyreğindeki net karını yaklaşık yüzde 17 oranında artırdı. Bu artışla şirketin reklam gelirleri 7 milyar dolar seviyesine kadar yükselmiş oldu. Google, geçen senenin aynı döneminde ise 5,8 milyar dolar net kar elde ettiğini duyurmuştu. Yılın sadece bir çeyreğinde arada oluşan bu devasa fark şirketin doğru yolda olduğunun bir göstergesi niteliğinde.

Google’ın 2015 yılının temmuz-eylül döneminde yaklaşık 18,5 milyar dolar gelir elde etmişti. Bu senenin aynı döneminde ise şirketin gelirleri beşte biri aşan oranda artış gösterdi. Şirket yüzde 20,1’lik artışla gelirlerini 22,25 milyar dolar seviyesine taşıdı.

Google reklamdan da kazanmaya ve kazancını katlayarak artırmaya da devam ediyor. Şirket reklam gelirlerini de 2016’nın üçüncü çeyreğinde yüzde 18’e varan oranlarda artırdı.  Bu artışla reklam gelirlerini 20 milyar dolar seviyesine taşımış oldu. Şirketin reklam gelirleri 2015’in üçüncü çeyreğinde 17 milyar dolar noktasındaydı. Reklam gelirlerinin bir yılda gösterdiği artış, reklam pastasından sanal ortamın her geçen gün daha fazla pay almaya başladığının açık bir göstergesi oldu.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol