Nurol GYO (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı)’nun yeni projesi İstanbul’a yeni bir AVM. Dünyanın ünlü markalarını bünyesinde barındıracak olan Oasis Outlet Center tam olarak bitirildiğinde maliyeti 340 milyon doları bulacak.

Günümüz yaşam tarzını, büyük ve gelişmiş bir şehrin ihtiyaçlarını gözlemleyerek buna göre projeler üreten Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, inşaat, turizm, enerji, finans ve savunma sanayinde evrensel çapta hizmet göstermektedir. Ayrıca Nurol GYO Borsa İstanbul 100 Endeksi’nde işlem görmektedir.

1 Milyar Liralık Yatırım

Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı şimdi de tüm dünya markalarını İstanbul’da bir araya topluyor. İstanbul Güneşli’de yerli ve yabancı bir çok markayı barındıran Oasis Outlet AVM’yi insanların hizmetine sunuyor. AVM için yapılan yatırımın ise 340 milyon dolar civarında olduğu belirtiliyor. Yeni bir iş yeri yeni istihdam demek. Oasis Outlet AVM’nin yaklaşık 1000 kişiye istihdam yaratması bekleniyor. 120 mağazaya sahip olan Oasis Outlet AVM’ de ayrıca sinema, eğlence merkezleri, açık hava AVM, spor merkezleri, basketbol sahası, restoranlar, kafeler, açık hava pazarı, yarı olimpik havuz, dekorasyon kısımları bulunmakta. Ayrıca 120 mağaza bulunuyor. Mağazaların yüzde 45 dilimlik kadarı kiralanmış durumda.

Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü Samim Hatipoğlu hedeflerinin yüzde 100 kiralanmayla açılmak olduğunu dile getirdi. Kiralama ücretlerinin piyasanın altında tutularak kiralamada kolaylık sağladıklarını belirten Samim Hatipoğlu; markaları kiracı gibi, müşteri gibi değil iş ortakları gibi gördüklerini belirterek ayrıca markaların kira öderken, ister sabit ister ciro bazlı kira modelini kullanabileceklerini sözlerine ekledi.

Günlük ortalama 50 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen Oasis Outlet AVM’nin 300 milyon dolarlık ticaret hacmi yaratacağı tahmin ediliyor. Tüketicinin outlet kavramını sevdiğini, ayrıca İstanbul’a gelen turistlerin yabancı markalara daha fazla ilgi gösterip, Türkiye’ye döviz bıraktıklarını belirten Hatipoğlu, AVM’nin iş hacminin büyük olmasını beklediklerini bildirdi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın