Ana SayfaKredilerHSBC Esnafa Hızır Kredi

HSBC Esnafa Hızır Kredi

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  HSBC Bank ticari müşterileri için “Hızır Kredi” hazırladı. Küçük esnaf ve KOBİ’ler (Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler) için fırsat niteliğinde olan kredi kampanyası ile piyasanın temel yapı taşı olan küçük esnafın finansman sıkıntısı giderilecek. 

  Hızır kredi kapsamında kullanılabilecek kredi miktarının üst limiti HSBC Bank tarafından 50.000 Türk Lirası olarak tayin edilmiştir. Kullanılacak kredinin ödemelerinin 2017 yılına kadar ertelenebilme durumu da kampanya dahilinde mümkündür.

  Esnafa Uygun Farklı Ödeme Seçenekleri

  HSBC bank “Hızır Kredi” kampanyasında ticari müşterilerine 3 farklı ödeme seçeneği sunmaktadır. İlk seçenekte küçük esnaf aldığı krediyi aylık eşit taksitlerle bankaya geri ödeyebilecektir. Düzenli gelir sahibi olmayan ticari müşteriler ise üçer aylık dönemler halinde kredilerini geri ödeme imkanına sahipler. HSBC Bank esnafın yaptığı işe göre zaman zaman hiç kazanamamasını da dikkate alarak “3 aylık ödemesiz dönem” fırsatını da müşterilerine sunmaktadır.

  Hızır Kredi de Azami Vade 48 Ay

  Hızır kredi kapsamında 50.000 Türk Lirasına kadar finansman olanağı bulunan ticari müşteriler, kullandıkları krediyi 4 yıl vadede taksitlendirebilmektedirler. HSBC Bank Hızır kredi uyarınca nakit desteği almak isteyen vatandaşlar 12- 24 ay aralığında aylık yüzde 1,24 oranında faiz oranından faydalanacaklardır. Borcunu 25- 48 ay aralığında vadelendirerek ödemek isteyen ticari müşteriler için geçerli olan oran ise aylık yüzde 1,27 seviyesindedir. Bununla birlikte kredi not durumuna göre banka tarafından avantajlı oranlar da belirlenebilmektedir.

  HSBC Bank Hızır krediden faydalanan müşterilerinden çektikleri kredi miktarının binde beşi oranında kredi tahsis ücreti almaktadır. Ayrıca ticari müşteriler kredi vadeleri boyunca sigorta yaptırmak zorundadırlar. Yapılan sigortaların poliçe primleri de ayrıca esnaftan tahsil edilmektedir. HSBC Bank gerekli gördüğü durumda müşterilerinden ipotek yahut kefil de talep edebilmektedir.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  64TakipçilerTakip Et
  2,241TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

  Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

  Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

  Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

  Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

  Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.

  Burgan Bank, Genel Muhasebe Yetkilisi Alımlarına Başladı!

  Burgan Bank, yayımladığı banka iş ilanları ile Finansal Yönetim Grubu bünyesinde görevlendirilmek üzere hızlı...

  Vakıf Katılım Arge Mühendisi Alımı Yapacak!

  Vakıf Katılım Bankası tarafından yayımlanan banka iş ilanlarına göre İstanbul'da görevlendirilmek üzere Araştırma Geliştirme...

  Bakan Bilgin’den EYT için Yeni Açıklama: Tüm Haklarını Toplu Alabilecekler!

  Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, katılmış olduğu bir canlı yayın programında Emeklilikte...