HSBC Esnafa Hızır Kredi

Google Haberlere Abone Ol:

HSBC Bank ticari müşterileri için “Hızır Kredi” hazırladı. Küçük esnaf ve KOBİ’ler (Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler) için fırsat niteliğinde olan kredi kampanyası ile piyasanın temel yapı taşı olan küçük esnafın finansman sıkıntısı giderilecek. 

Hızır kredi kapsamında kullanılabilecek kredi miktarının üst limiti HSBC Bank tarafından 50.000 Türk Lirası olarak tayin edilmiştir. Kullanılacak kredinin ödemelerinin 2017 yılına kadar ertelenebilme durumu da kampanya dahilinde mümkündür.

Esnafa Uygun Farklı Ödeme Seçenekleri

HSBC bank “Hızır Kredi” kampanyasında ticari müşterilerine 3 farklı ödeme seçeneği sunmaktadır. İlk seçenekte küçük esnaf aldığı krediyi aylık eşit taksitlerle bankaya geri ödeyebilecektir. Düzenli gelir sahibi olmayan ticari müşteriler ise üçer aylık dönemler halinde kredilerini geri ödeme imkanına sahipler. HSBC Bank esnafın yaptığı işe göre zaman zaman hiç kazanamamasını da dikkate alarak “3 aylık ödemesiz dönem” fırsatını da müşterilerine sunmaktadır.

Hızır Kredi de Azami Vade 48 Ay

Hızır kredi kapsamında 50.000 Türk Lirasına kadar finansman olanağı bulunan ticari müşteriler, kullandıkları krediyi 4 yıl vadede taksitlendirebilmektedirler. HSBC Bank Hızır kredi uyarınca nakit desteği almak isteyen vatandaşlar 12- 24 ay aralığında aylık yüzde 1,24 oranında faiz oranından faydalanacaklardır. Borcunu 25- 48 ay aralığında vadelendirerek ödemek isteyen ticari müşteriler için geçerli olan oran ise aylık yüzde 1,27 seviyesindedir. Bununla birlikte kredi not durumuna göre banka tarafından avantajlı oranlar da belirlenebilmektedir.

HSBC Bank Hızır krediden faydalanan müşterilerinden çektikleri kredi miktarının binde beşi oranında kredi tahsis ücreti almaktadır. Ayrıca ticari müşteriler kredi vadeleri boyunca sigorta yaptırmak zorundadırlar. Yapılan sigortaların poliçe primleri de ayrıca esnaftan tahsil edilmektedir. HSBC Bank gerekli gördüğü durumda müşterilerinden ipotek yahut kefil de talep edebilmektedir.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...