Ana Sayfa Krediler Şekerbank Masrafsız İhtiyaç Kredisi

Şekerbank Masrafsız İhtiyaç Kredisi

-

Şekerbank ani gelişen harcamalar karşısında ortaya çıkan finansman ihtiyacını gidermek üzere müşterileri için ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Bankadan ihtiyaç kredisi kullanarak nakit gereksinimini gidermek isteyen müşteriler için üst limit kişinin ibraz ettiği gelir belgesine göre farklılık göstermektedir.

Krediye başvuran müşteri sunduğu gelir belgesi üzerinden hesaplanacak tutara kadar kredi kullanabilmektedir. Yani Şekerbank’ta herkesin limiti kendi maddi durumuna göre tayin edilmektedir.

48 Aya Kadar Vade İmkanı, Oran Aylık Yüzde 1,84!

Şekerbank kendisinden ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilerine 48 aya kadar vade imkanı sunmaktadır. Bütün vade seçenekleri için banka uygulayacağı faiz oranını sabit olarak belirlemiştir. İster 12 ay vadeli kredi kullanımı olsun, isterse azami süre olan 48 ay süreli kredi kullanımı olsun tamamında geçerli olan oran aylık yüzde 1,84’tür. Diğer bankaların ihtiyaç kredileri oranlarına göre nispeten fazla olarak görünen oran, Şekerbank tarafından kredi kullanımında müşteriden masraf tahsil etmeyerek dengelenmeye çalışılmıştır. Bununla birlikte kredi notu bankaca riskli bulunan müşterilerden tahsis ücreti de talep edilebilmektedir. Bu durumda kredi tahsis ücreti kullanılan kredi miktarı üzerinden binde beş olarak tahsil edilmektedir. Ayrıca kredi kullanan müşterinin hayat sigortası yaptırması da zaruridir. Hayat sigortası poliçe primi müşterinin yaşına göre farklılık arz edebilmektedir ve bu tutar bankaca müşteriye ayrıca yansıtılmaktadır.

Şekerbank’tan 100.000 Türk Lirası kredi kullanan bir müşteri borcunu 48 ay vadede geri ödemek isterse aylık 3.400 Türk Lirası taksit ödemeleri yapması gerekecektir. 4 yıl sonunda müşterinin bankaya ödediği tutar 163.200 Türk Lirasını bulacaktır. Bu durumda müşteriye 48 aylık zaman dilimi için yansıtılan faiz miktarı 63.200 Türk Lirası olarak gerçekleşecektir.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,416BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
25TakipçilerTakip Et
2,414TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler