Ana SayfaKredilerTürkiye Finans Katılım Bankası’ndan Yabancıya Mortgage Konut Finansmanı

Türkiye Finans Katılım Bankası’ndan Yabancıya Mortgage Konut Finansmanı

-

Yabancıya Mortgage Konut Kredisi

Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olarak yabancılar da konut sahibi olabiliyorlar. Öyle ki birçok banka yabancılara özel olarak kredi kampanyası başlattı. Bu bankalardan biri olan Türkiye Finans Katılım Bankası da konut finansmanı desteği sunuyor. Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından faizsiz olarak verilen bu finansmandan Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu kişiler faydalanabiliyor. Finansman başvurusu Türkiye Finans Katılım Bankası şubelerinden yapılabiliyor.

Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından yabancılara özel olarak sunulan finansman kampanyasının kâr payı oranı yüzde 1,35 olarak belirlenmiştir. Bankanın kâr payı oranı müşterinin durumuna göre değişebilir. Bu konuda en net bilgi Türkiye Finans Katılım Bankası şubelerinden alınabilir.

Yabancıya Mortgage finansman paketi standart konut finansmanı ve konut kredisi kampanyasından farklı bir kampanyadır. Bu kampanyadan faydalanan yabancı uyruklu kişiler bankadan en fazla 60 ay vade talep edebilirler. Yani finansman için talep edilebilecek maksimum vade 5 yıl ile sınırlıdır.

Finansman başvurusu için banka şubelerine kimlikle gitmek gerekiyor, Türkiye Finans Katılım Bankası finansman başvurusu için yabancılardan ek belge talep edebilir. Finansmandan faydalanmak isteyen kişilerin bu belgelerin tamamını bankaya ibraz etmeleri gerekiyor.

Yabancıya Mortgage finansman kampanyasından 100 bin liralık finansal destek almak kişiler bunun için bankaya 500 lira finansman tahsis ücreti öderler. Buna ek olarak finansman başvurusu esnasında 150 liralık ipotek tesis bedeli, 506 liralık ekspertiz ücretini de ödemek gerekiyor.

Finansman için yapılacak olan hayat sigortası ve konut sigortasının prim tutarları da tüketicilere yansıtılacaktır. 100 bin liralık konut finansmanı alan kişiler 60 ay vade talep etmeleri durumunda Türkiye Finans Katılım Bankası’na her ay 2442 lira ödeme yaparlar. Bu şekilde 60 ayın sonunda masraflar da dâhil olmak üzere yapılacak olan toplam ödeme 146 bin 547 lira olacaktır. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler