Yargıtay Beraat Kararını Onadı Fenerbahçe Hisseleri Tırmanışa Geçti!

0

Fenerbahçe hisseleri Borsa İstanbul’da güne yükseliş ile başladı. Dün (30.10.2016) Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda oynanan maçta Fenerbahçe Karabükspor’u 5-0 gibi farklı bir skor ile mağlup etti. Bunun üzerine bir de bugün yargıdan gelen haber ile Fenerbahçe hisseleri hızlı bir yükseliş trendine girdi.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın Yargıtay’da bulunan dava dosyasının Yüksek Mahkeme tarafından onanması ile Aziz Yıldırım’ın beraat kararı kesinlik kazanmış oldu. Bu haberin duyulması ile birlikte Fenerbahçe’nin hissesine yatırım yapma kararı alanlar hızla çoğaldı.

Beraat Geldi Hisseler Coştu

Dün alınan farklı galibiyet ve Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nin Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın, “gizli kalması gereken bilgileri temin etmek” iddiasıyla yargılandığı davada beraatına ilişkin yerel mahkeme kararını onaması ile birlikte Fenerbahçe hisseleri güne ani bir yükseliş ile başladı. Borsa İstanbul’un açılması ile birlikte Cuma gününe göre yüzde 6’nın üzerinde değer kazanan hisseler 40 lira sınırını aştı. Bu noktadan gelen kar odaklı satışlar neticesinde hisseler gevşeyerek tekrar 40 lira sınırının altına indi.

Saat 14.30 itibari ile Cuma gününe göre yüzde 3 dolaylarında prim yapmış durumda olan Fenerbahçe hisseleri 40 liranın hemen altında seyrediyor. 39,60 liradan işlem gören Fenerbahçe hisseleri bu artış ile birlikte şirketin piyasa değerini de yukarıya çekmiş oldu. Fenerbahçe Anonim Şirketi’nin toplam değeri bu artış neticesinde 1 milyar 200 milyon lira seviyesine yaklaştı.

Geçen hafta Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Koç’un Fenerbahçe başkanlığına aday olduğunu açıklaması sonrasında artışa geçen hisselerin; olası Aziz Yıldırım ile Ali Koç arasında gerçekleşecek bir başkanlık yarışı halinde nasıl bir seyir izleyeceği merak konusu.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın