Ana SayfaEkonomiYılbaşı Hindisiz Olmaz Diyenlere: Organik Hindi!

Yılbaşı Hindisiz Olmaz Diyenlere: Organik Hindi!
Y

-

Hakkari’nin Otluca köyünde çiftçilikle geçimini sağlayan Eşref Reisoğlu, yetiştirdiği organik hindileri satışa sundu. Eşref Reisoğlu yılbaşı gelmeden elindeki hindilerin hepsini satmayı planlıyor.

Günden güne gelişen tarım ve hayvancılık sektöründe daha çok kazanma arzusu ile onlarca değişik metot uygulanıyor. Kimi üreticiler sadece çok kazanmak için insan sağlığını hiçe sayarak üretim yaparken; kimi üreticiler ise sağlıklı, doğal, insan sağlığını olumsuz yönde etkilemeyen ürünler üretiyor.

Doğal Ortamında Yetişen Canlı Daha Sağlıklıdır!

Sebze, meyve ve tarımsal ürünlerde kullanılan hormonal ilaçlar, daha çok ürün almaya etkili oluyor lakin insanın sağlığını bozuyor. GDO’lu ürün piyasada çok bulunuyor, ancak zararlı olduğu çoğu uzman tarafından belirtiliyor. Hayvan yetiştiriciliğinde de yine aynı şekilde hormonlu ilaçlar ve yemler ile hayvanlar yetiştirilip tüketiciye sunuluyor. Uzmanlar, “Dış ortamda otlayan gezinen tavukları yiyin, asıl sağlıklı olanlar onlar.” şeklinde açıklamalarda bulunuyorlar. Doğal ortamından uzak şekilde yetiştirilen kümes hayvanlarının etinde yeterli derecede protein bulunmadığının altı çiziliyor. Adeta fabrikasyon üretimin yapıldığı çiftlikler kapitalist düzenin bitmek bilmez açlığına yetişmeye çalışsa da, insan sağlığı açısından doğal olana yönelmekte her halükarda fayda var.

Hakkari’nin Otluca köyünde yaşayan Eşref Reisoğlu geçimini çiftçilikle sağlıyor. Uzmanların tavsiyelerine uyarak tüketici için doğal ortamda tamamen organik yöntemlerle hindi yetiştiriyor. Ürettiği hindilerin tanesi 4 ile 5 kilogram civarında geliyor ve 90 Türk lirası civarında satışa sunuyor. Yılbaşının yaklaşmasıyla hindi satışlarının artacağını düşünen Reisoğlu, yeni yıldan önce elindeki yüzlerce hindiyi satacağından umutlu.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
42TakipçilerTakip Et
2,397TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol