Ana SayfaKredilerHükümetin Çağrısı Karşılık Buluyor: Bir İndirim Kararı da Yapı Kredi Bankası’ndan

Hükümetin Çağrısı Karşılık Buluyor: Bir İndirim Kararı da Yapı Kredi Bankası’ndan

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bankalara faiz oranlarını düşürmesine yönelik çağrısı geldi. Bu çağrının hemen ardından bankalar tarafından kredi faizleri bir nebze olsun geri çekilmişti.

Başta kamu bankaları olmak üzere oranları daha da aşağı çeken bankalar da oldu. Ancak bu durumu yeterli görmeyen hükümet yetkililerinden ardı ardına açıklamalar geldi. Önce Başbakan Binali Yıldırım, ardından Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi bankaları sert bir dil ile uyardı. Bu uyarıların karşılığını bulmaya başladığı son bir haftadır yaşanan gelişmelerden gözlemlenmektedir.

Dün İş Bankası Bugün Yapı Kredi: Rekabet Kızışıyor!

Dün (31 Ekim 2016) İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali tarafından yapılan açıklamada bankanın faizleri bir miktar geri çektiği duyurulmuştu. Bir açıklamada bugün Yapı Kredi Bankası’ndan geldi. Yapı Kredi Bankası’da faizlerde aşağı yönlü revizeler gerçekleştirdi.

Yapı Kredi Bankası konut kredisi faizlerinde ve ihtiyaç kredisi faizlerinde indirime gitti. Yapı Kredi Bankası aldığı karar uyarınca; 25.000 Türk Lirası üzerindeki ihtiyaç kredileri ve tüketici kredilerinde bütün vade seçeneklerinde aylık yüzde 1,19’dan başlayan faiz oranları sunmaya başladı.

Yapı Kredi Bankası’ndan finansman desteği alarak konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar için ise; konut kredisi faiz oranları 1- 60 ay arası vadelerde aylık yüzde 0,90’a indirildi. Vatandaşların tercih edecekleri vade süresi 61- 120 ay arasında olduğunda ise aylık yüzde 0,92 seviyesinden konut kredisi kullanmak mümkün olmaktadır.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.