Avrupa’nın tek denize inşa edilen Ordu-Giresun havalimanının bulunduğu ilçe olan Ordu’nun Gülyalı ilçesinde arsa fiyatları tavan yaptı. Havalimanı yapılmadan önce maksimum 150 bin liraya alıcı bulan arsalar şimdi 1 milyon liraya satılıyor.

Ordu-Giresun havalimanı Türkiye’nin ve Avrupa’nın tek denize yapılan havalimanı olma özelliğini taşıyor. Türkiye için önemli bir yapıt olan Ordu-Giresun havalimanı bulunduğu bölgeye yenilikler getiriyor, fırsatlar sunuyor.

Or-Gi Havalimanı Değil Darphane!

Açılışı yapıldığından bu yana 1 milyona yakın yolcu bu havalimanından yararlanmış bulunmakta. Ayrıca havalimanının yakın bölgelerindeki arsalar da yatırım yapmayı düşünenlerin uğrak yeri olmuş durumda. Lakin bölgenin önemli bir merkez haline gelmesinden dolayı arsa fiyatları artmış durumdadır. Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen’in yaptığı açıklamaya göre, ilçeye havalimanı yapılmadan önce ana yol kenarları ve havalimanının yakınındaki bölgelerde 1 dönüm arsa 125- 150 bin Türk lirası civarında iken, şu an 1 milyon lirayı aşan fiyatlarda satılıyor. Talip Şen, yatırımcıların genellikle yeme içme, konaklama tesisi gibi yatırımlar yapmak için arsa araştırdığını lakin yüksek fiyatlar nedeniyle yatırım yapamadıklarını belirtiyor.

Fiyat artışlarının bir diğer sebebi de Çikolata Park. Çikolata Park Ordu-Giresun havalimanının yanına kuruluyor. Yaklaşık 10 milyon liraya inşa edilen Çikolata Park bünyesinde 21 çikolata üretim merkezi, restoran, kafeterya, 3 bin kişilik konser ve düğün salonu, halı saha, basketbol sahası, spor alanları, yürüyüş alanları bulunmaktadır. Şehirdeki hareketliliği ve nüfus artışını sağlayan bir diğer gelişme ise yaklaşık 12 milyon civarında bir maliyeti bulunan Gülyalı Turizm ve Otelcilik Fakültesi yapımıdır. Henüz inşaat halinde olan yapı tamamlandığında ilçeye kültürel ve ekonomik alanda katkı sağlaması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

7 + thirteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.