Şeker Bank Kredi Faizleri Düştü! Hemen Kredini Hesapla

0

Bankacılık sektörü siyasetçilerden ve halktan gelen tepkilere daha fazla duyarsız kalamadı. Geçen hafta başlayan faiz indirimi furyasına teker teker bütün bankalar dahil olacak gibi görünmekte. Bu kapsamda Şekerbank da ihtiyaç kredilerinde ve konut kredisi faizlerinde indirime gitti.

Kamu bankalarının öncülük ettiği faiz indirimlerine özel bankalar da dahil oldu. Bu durumdan faydalanmak isteyen vatandaşlar ise özellikle konut kredilerinde oranların hala beklentilerinden uzak olduğuna dikkat çekiyor. Zira inşaat şirketleri markalı konut satışlarında 120 aya kadar vade imkanı tanıdıkları müşterilerine aylık yüzde 0,70 oranında faiz uygulamaktalar.

Konut Kredilerinde Kısa Vadede Oran 0,85’e İndirildi

Şekerbank’tan konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar daha önce 24 ay vadeli olarak kullandıkları kredi için bankaya aylık yüzde 0,89 oranında faiz ödemekteydiler. Banka son indirimiyle söz konusu vadede faiz oranlarını aylık yüzde 0,85 düzeyine çekti. Bu vade aralığı konut kredisi kullanımları için gayet kısa kalmaktadır. Bankanın 25- 60 ay arası vadeli konut kredisi kullanımları için belirlediği oran aylık yüzde 0,99 seviyesinden aylık yüzde 0,95 noktasına indirilmiştir.

Ev alırken daha uzun vade isteyenler için ise 61- 120 ay arası vade seçenekleri mevcut. Bu vade seçeneğinde vatandaşlara uygulanacak faiz oranı aylık yüzde 1,07 seviyesinden aylık yüzde 0,99 düzeyine indirilmiştir.

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar içinde indirime giden Şekerbank, vade ve tutara göre değişkenlik gösteren faiz oranları için azami seviyeyi aylık yüzde 1,50’den aylık yüzde 1,40’a indirmiştir. İhtiyaç kredileri için bankanın belirlediği en uygun faiz oranı ise aylık yüzde 1,19’dur. 

Henüz bir yorum yazılmadı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Exit mobile version