Ana Sayfa Ekonomi Körfezden Ülkemize Para Akacak!

Körfezden Ülkemize Para Akacak!

-

Türkiye ve Körfez ülkelerinden katılan 600 yatırımcı; Türkiye-Körfez Yatırım Forumu’nda bir araya geldi. Forumda başta İstanbul Kanal Projesi olmak üzere bir çok yatırım fırsatına dikkat çekildi.

“Türkiye-Körfez 2. İş ve Yatırım Forumu: Stratejik Ekonomik Ortaklığa Doğru” başlıklı toplantı Bahreyn’de gerçekleşti. Foruma Türkiye’den Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ile birlikte 250 iş adamı katıldı. Katar, Bahreyn, Suudi Arabistan gibi Körfez ülkelerinden ise 300 civarında firma katıldı. Bu 300 firmanın içinde Körfez ülkelerinde faaliyet gösteren Türk firmaları da yer alıyor.

Yatırımcıya Bürokratik Engel Değil, Kolaylık Sağlanacak!

Yatırımcı iş adamlarının buluştuğu toplantıda ekonomik fırsatlar, yeni yatırım projeleri ve dostluk ön plana çıktı. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi forumda konuşma yaptı. Tüfenkçi kendisini kardeşlerinin arasında gibi hissettiğini belirterek, dostluk mesajı verdi. Türkiye ile Körfez ülkeleri arasındaki Serbest Ticaret Anlaşması’nın (STA) önemini vurgulayarak, Serbest Ticaret Anlaşması’nın ticaret hacminin genişlemesinin sağlanacağını söyledi. Buna binaen “Türkiye tecrübelerini sizinle paylaşmaya hazır. Her türlü bürokratik engelleri kaldırmaya hazırız.” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu bu toplantının geleceğe yönelik önemli ve kazançlı ortaklıklara gebe olduğunu bildirdi. Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi Odalar Federasyonu Başkanı Ali Thunyan Al Ghanim, Türkiye’nin bölgeye olan ihracatının 15 milyar dolar seviyelerinde olduğunu belirtti. Ali Thunyan Al Ghanim Türkiye’de yatırım yapmak istediklerini belirterek “Türkiye Körfez ülkeleri için güvenli bir liman olabilir. İki taraf arasındaki ilişkileri sürdürüp daha ileri noktaya getireceğiz.” diye konuştu. İki tarafın elindeki fırsatların değerlendirilebilmesi için bu forumun çok önemli olduğunu dile getirdi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,405BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
25TakipçilerTakip Et
2,418TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler