Sabancı Holding’in sanayi şirketlerinden Çimsa 2016 yılının ilk üç çeyreğinde elde ettiği net kârını açıkladı.  Çimsa; 2016 yılı ilk 9 aylık dönemde 880 milyon 878 bin 625 Türk Lirası tutarında satış yaptığını açıkladı. Bu satış şirkete 204 milyon 844 bin 718 Türk Lirası seviyesinden net kâr bıraktı.

Sabancı Holding’in önemli sanayi yatırımlarından olan Çimsa hem cirosunu hem de kârlılığını artırarak yoluna devam ediyor. Şirket ayrıca Türkiye’nin dört bir yanına da yatırım yapmaktan geri durmuyor. Yeni alınan fabrikalara son teknoloji üretim sistemleri kurduran Çimsa bu sayede çimento üretimi alanında global oyuncu konumunu korumayı hedefliyor.

Geçtiğimiz Yıla Göre Cirosu da Kârı da Arttı!

Çimsa 2015’in ilk 9 aylık döneminde gerçekleştirdiği satış rakamlarını bu sene yaklaşık yüzde 8 oranında artırdı. Bu dönemde kârlılık çalışmalarına da hız veren Çimsa; geçen seneye göre kârlılığında da önemli bir aşama kaydederek yüzde 10’u aşan gelişme sağladı.

Şirket bu dönemde cirosunu ve kârını artırmakla da yetinmedi, aynı zamanda yatırımlarına da hız verdi. Çimsa Eskişehir fabrikasına yaptığı 55 milyon dolarlık yatırım ile Mersin ile birlikte Eskişehir’de de beyaz çimento üretme aşamasına geldi.  Ayrıca 165 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirilen Afyon Çimento Fabrikası’nın yeni ve son teknoloji bir üretim tesisine sahip olması Çimsa’nın çimento sektöründeki öncülüğünü perçinlemesini sağladı. Çimsa yetkilileri şirketin dünya çimento üreticileri arasında söz sahibi konumunu kaybetmemek adına yatırımlara devam edeceğini belirtiyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

nineteen + 14 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.