FETÖ ve PKK’dan Ortaklaşa Finansal Saldırı Mı Var?

0

FETÖ ve PKK’nın iş birliği ile yurt dışındaki Türk vatandaşlarının birikimleri “paralarınıza el konulacak” yalanı ile Avrupa bankalarına çekilmeye çalışıldığı iddia edildi. BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu) harekete geçerek bu konuda inceleme başlattı.

FETÖ ve PKK Türkiye’yi ekonomik olarak sarsmak için spekülasyon yaratmaya çalıştığı haberleri gündeme bomba gibi düştü. Edinilen bilgilere göre FETÖ ve PKK işbirliği ile yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının birikimleri Avrupa bankalarına çekilmeye çalışılıyor.

TUSKON Avrupa Etkisi İddiası!

FETÖ’nün finans kaynağı olduğu belirtilen TUSKON’un Avrupa ayağı olan TUSKON EU’nun sahte hesaplarla yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarını etkilemeye çalıştığı iddia ediliyor. Türk bankacılık sistemini yaralamaya çalışan bu karalama politikası çoğunlukla Belçika, Fransa, Almanya gibi gurbetçilerin yoğun bulunduğu ülkelerde yapılmaya çalışıldığı belirtiliyor.

FETÖ’nün; Türkiye’de savaş çıkacak, banka hesaplarınız dondurulacak, paralarınızı Türk bankalarından çekin, gibi propagandalar yaptığı söyleniyor. Buna benzer propagandaların PKK terör örgütü tarafından yapıldığı da iddia ediliyor. PKK terör örgütünün; Türk bankalarında kimsenin parasının güvende olmadığını, paralarına her an el konulabileceğini söyleyerek algı operasyonları yaptığı bildiriliyor. Ayrıca PKK’nın yurt dışı yapılanmasının Alman ve Fransız medyalarına basın bültenleri bile gönderdiği söyleniyor.

FETÖ ve PKK’nın bu söylemlerini duyan yurt dışında yaşayan Türk vatandaşların, Türkiye’deki bankalarını arayarak söylemlerin doğruluğu konusunda bilgi almak istedikleri bildiriliyor. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun da haberlere binaen inceleme başlattığı bildiriliyor.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın