Ana SayfaEkonomiKoç Holding Büyümeye ve Kârını Artırmaya Devam Ediyor!

Koç Holding Büyümeye ve Kârını Artırmaya Devam Ediyor!

-

Ülkemizin en büyük holdingleri sıralamasında her daim başı çeken kuruluşlardan olan Koç Holding büyümeye devam ediyor. 2016 yılının ilk 9 ayında yaklaşık 50 milyar Türk Lirası gelir rakamına ulaşan holdingin bu dönemde elde ettiği kâr miktarı da arttı.

Söz konusu dönemde 2,4 milyar Türk Lirası net kâr elde eden Koç Holding; geçen senenin aynı dönemi ile kıyaslandığında hem gelirlerini hem de kârlılığını artırmış oldu.

Şartlar Her Ne Olursa Olsun Yatırım Yapmaya Devam Edilecek!

Koç Holding sadece ülkemizde faaliyet göstermiyor. Beyaz eşyadan otomotiv sektörüne kadar global çapta bir oyuncu olan kuruluşun yöneticileri küresel bazda strateji izlemeye devam edeceklerine vurgu yapıyor.

Koç Holding yöneticileri tarafından 2016 yılının ilk 9 ayında 4,2 milyar Türk Lirası yatırım yapıldığı açıklandı. Geride bıraktığımız 5 yılın tamamına bakıldığında ise bu rakam 30 milyar Türk Lirası seviyesinde gerçekleşmiş bulunuyor. Bu beş yıllık süreçte 24 bin kişiye ek istihdam sağlayan Koç Holding’in bünyesinde istihdam edilen toplam 97 bini aşkın çalışan bulunuyor.

2016 yılının 3. çeyreğinin beklenenden durgun geçmesi neticesinde, yılın ilk iki çeyreğindeki kâr rakamlarının altında kalan Koç Holding’in dördüncü çeyrek de kâr miktarını artırmasına kesin gözüyle bakılıyor. Yıl sonu itibari ile Koç Holding’in 3,5 milyar Türk Lirası seviyesinde kâr elde edeceği bekleniyor.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,390BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler