Halk Bankası’ndan Hem Masraflı Hem Masrafsız Eğitim Kredisi

Müşterilerine ihtiyaç kredilerinden konut kredilerine, taşıt kredilerinden ticari kredilere kadar hemen her konuda finansman desteği sağlayan Halk Bankası şimdi de eğitim kredisi kampanyası hazırladığını duyurdu. Banka bu yaklaşımı ile eğitime verdiği önemi de göstermektedir.

Banka, eğitim kredisi olanağından faydalanmak isteyen müşterilerine iki farklı seçenek sunmaktadır. İlk seçenekte müşteriden kredi tahsis ücreti talep edilmezken, ikinci seçenekte müşteri dosya masrafı ödemekle birlikte daha avantajlı faiz oranından yararlanma imkânına kavuşmaktadır.

Azami Kredi Tutarı 50.000 Türk Lirası, Azami Vade 48 Ay!

Halk Bankası tarafından müşterilerine sunulan eğitim kredisi kampanyası kapsamında kullanılabilecek azami kredi meblağı 50.000 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Kredi kampanyası uyarınca müşterilere azami 48 ay vade imkânı sunulmaktadır.

Kredi tahsis ücreti ödenmeyen, yani masrafsız kredi seçeneği için müşterilere aylık yüzde 1,16 oranında faiz uygulanmaktadır. Bu seçenekte müşteri çekmiş olduğu kredi miktarının tamamına kesinti olmaksızın ulaşmaktadır.

Dosya masraflı kredi seçeneğinde ise; müşterilere çektikleri kredi meblağının binde beşi oranında kredi tahsis ücreti yansıtılmaktadır. Azami miktar olan 50.000 Türk Lirası için dosya masrafı ücreti 250 Türk Lirasıdır.

Hem masraflı seçenekte hem de masrafsız seçenekte müşterilerin ilk taksitlerini 2 ay öteleme olanağı vardır. Ayrıca kredi geri ödemeleri ayda bir olarak yapılabildiği gibi, 3 ayda bir şeklinde de yapılabilmektedir. Krediden faydalanmak isteyen müşterilerin hayat sigortası yaptırmaları Halk Bankası tarafından zorunlu tutulmuştur. Halk Bankası hayat sigortası poliçe prim ücretlerini ayrıca müşterilerinden tahsil etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.