Ana SayfaEkonomiTürkiye Büyüyecek Yunanistan Küçülecek!

Türkiye Büyüyecek Yunanistan Küçülecek!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Avrupa Birliği (AB), bölgesindeki ülkelerin gelecek 3 yıldaki ekonomik performanslarını inceleyen bir rapor düzenledi. Rapora göre Türkiye’nin bu 3 yılda büyümesini sürdürmesi beklenirken, Yunanistan’ın bu sene küçülmesi ve gelecek iki yılda büyümesi bekleniyor.

Avrupa Birliği raporuna göre ülkemiz bu yılı yüzde 2,7 büyüme ile kapatacak. 2017 yılında yüzde 3, 2018’de ise yüzde 3,3 büyüyeceğimiz tahmin ediliyor. Raporda, Avrupa Birliği ülkeleri arasında sadece Yunanistan’ın küçüleceği tahmin edilirken, ülkenin bu yıldan sonra büyümesi bekleniyor. Yunanistan ekonomisinin bu yıl yüzde 0,3 daralacağı ön görülürken; 2017’de yüzde 2,7 seviyesinde, 2018’de ise yüzde 3,1 seviyesinde büyümesi bekleniyor.

En Hızlı Romanya, Malta ve İrlanda Büyüyecek!

Avrupa Birliği raporuna göre bu yıl en hızlı büyümeyi Romanya gerçekleştirecek. Romanya’nın 2016 yılını yüzde 5,2 oranında büyüme oranı ile kapatması beklenmektedir. Söz konusu rapora göre Romanya’yı Malta ve İrlanda takip edecek. Bu iki ülkenin yüzde 4,1 oranında büyüyeceği tahmin edilmektedir.

Almanya Avrupa Birliği’nin en büyük ekonomisi konumunda. İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkma kararı almasının ardından, Almanya’nın birlik için önemi daha da arttı. Almanya’nın 2016 yılını yüzde 1,9 büyüme ile kapatması bekleniyor. Yine birlik için önemli ülkelerden olan Fransa’nın yüzde 1,3 büyüyeceği ön görülüyor. Geçtiğimiz Haziran’da birlikten çıkma kararı alan İngiltere’nin de bu yıl Almanya gibi yüzde 1,9 seviyesinde büyüme oranı yakalayacağı bekleniyor.

Rapora göre Avrupa Birliği’nde ortalama büyümenin bu yıl yüzde 1,8 seviyesinde gerçekleşeceği tahmin ediliyor. Birliğin 2017’de yüzde 1,6, 2018’de ise yüzde 1,8 oranında büyüyeceği ön görülüyor.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...