Anasayfa Ekonomi Oyun Konsollarında Rekabeti İhlal Gerekçesi İle Teknosa’ya Tam 18 Milyon Lira Ceza...

Oyun Konsollarında Rekabeti İhlal Gerekçesi İle Teknosa’ya Tam 18 Milyon Lira Ceza Kesildi!

Rekabet kurulu 2015 yılı başında teknoloji şirketlerini incelemeye almıştı. Söz konusu soruşturma; oyun konsollarında çeşitli teknoloji perakendecilerinin fiyat anlaşması yaparak rekabeti ihlal ettiği iddiası üzerine yapılmakta idi.

Soruşturmanın ilerleyen aşamalarında Rekabet Kurulu’nca bu şirketlerden savunma talep edilmişti. Bir çok dev teknoloji perakendecisi şirketi yakından ilgilendiren olayı http://www.bankaciyim.net/haber/5752/oyunda-haksiz-rekabete-kuruldan-mudahale.html haberimizde bulabilirsiniz.

Savunma yapan şirketlere Rekabet Kurulu tarafından ceza kesilmeye başlandığı kamuoyuna yapılan açıklamalar ile netleşmeye başladı.

Rekabet Kurulu Teknosa’ya 18 Milyon Lira Ceza Kesti!

Bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Teknosa tarafından şu açıklama yapıldı: “13.03.2015 tarihli özel durum açıklamamızda; Rekabet Kurulu tarafından Şirketimizin de aralarında bulunduğu Bilgisayar ve Konsol Oyunları ile Tüketici Elektroniği Pazarı’nda faaliyet gösteren çeşitli teşebbüsler hakkında, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun uyarınca soruşturma açıldığı duyurulmuştu. Söz konusu soruşturmaya ilişkin olarak Rekabet Kurulu tarafından şirketimize; İdare Mahkemeleri yolu açık olmak üzere, toplamda 18.025.556,40 TL tutarında idari para cezası verildiğine ilişkin karar, Rekabet Kurulu tarafından açıklanmıştır. Söz konusu para cezası ile ilgili olarak bütün yasal haklarımız kullanılacak olup, konu ile ilgili gelişmeler özel durumların kamuya açıklanmasına ilişkin düzenlemelere uygun olarak yatırımcılarımız ile paylaşılacaktır.”

Şirketten KAP’a yapılan bu bildirimden de anlaşılacağı üzere Teknosa işin peşini bırakmayarak kararı mahkemeye taşıyacak. Mahkeme sonucunda nasıl bir karar çıkacağı ise merak konusu. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

ten − six =

Mail Bültenimize Katılın

Mail bültenimize katılarak günlük içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Mail aboneliğinizin onaylanması için otomatik olarak size gönderilen formu onaylamanız gerekmektedir. Bilgileriniz iş ortaklarımız dahil, hiç kimseyle paylaşılmayacak olup, detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,767BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,054TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,568TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler