Ana SayfaEkonomiOyun Konsollarında Rekabeti İhlal Gerekçesi İle Teknosa’ya Tam 18 Milyon Lira Ceza...

Oyun Konsollarında Rekabeti İhlal Gerekçesi İle Teknosa’ya Tam 18 Milyon Lira Ceza Kesildi!
O

-

Rekabet kurulu 2015 yılı başında teknoloji şirketlerini incelemeye almıştı. Söz konusu soruşturma; oyun konsollarında çeşitli teknoloji perakendecilerinin fiyat anlaşması yaparak rekabeti ihlal ettiği iddiası üzerine yapılmakta idi.

Soruşturmanın ilerleyen aşamalarında Rekabet Kurulu’nca bu şirketlerden savunma talep edilmişti. Bir çok dev teknoloji perakendecisi şirketi yakından ilgilendiren olayı https://www.bankaciyim.net/haber/5752/oyunda-haksiz-rekabete-kuruldan-mudahale.html haberimizde bulabilirsiniz.

Savunma yapan şirketlere Rekabet Kurulu tarafından ceza kesilmeye başlandığı kamuoyuna yapılan açıklamalar ile netleşmeye başladı.

Rekabet Kurulu Teknosa’ya 18 Milyon Lira Ceza Kesti!

Bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Teknosa tarafından şu açıklama yapıldı: “13.03.2015 tarihli özel durum açıklamamızda; Rekabet Kurulu tarafından Şirketimizin de aralarında bulunduğu Bilgisayar ve Konsol Oyunları ile Tüketici Elektroniği Pazarı’nda faaliyet gösteren çeşitli teşebbüsler hakkında, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun uyarınca soruşturma açıldığı duyurulmuştu. Söz konusu soruşturmaya ilişkin olarak Rekabet Kurulu tarafından şirketimize; İdare Mahkemeleri yolu açık olmak üzere, toplamda 18.025.556,40 TL tutarında idari para cezası verildiğine ilişkin karar, Rekabet Kurulu tarafından açıklanmıştır. Söz konusu para cezası ile ilgili olarak bütün yasal haklarımız kullanılacak olup, konu ile ilgili gelişmeler özel durumların kamuya açıklanmasına ilişkin düzenlemelere uygun olarak yatırımcılarımız ile paylaşılacaktır.”

Şirketten KAP’a yapılan bu bildirimden de anlaşılacağı üzere Teknosa işin peşini bırakmayarak kararı mahkemeye taşıyacak. Mahkeme sonucunda nasıl bir karar çıkacağı ise merak konusu. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol