Ana Sayfa Ekonomi Metro Holding’in Kurucusu Galip Öztürk: “Koza- İpek Holding’e Talibiz!”

Metro Holding’in Kurucusu Galip Öztürk: “Koza- İpek Holding’e Talibiz!”

-

15 Temmuz darbe girişiminin ardından devlet tarafından bir çok şirkete el konuldu. Bu şirketlerden biri de Akın İpek’in sahibi olduğu Koza- İpek Holding. Tasarruf Mevduatları Sigorta Fonu’na (TMSF) devredilen Koza- İpek Holding’e talip çıktı.

Metro Holding’in kurucusu Galip Öztürk TMSF’ye devredilen şirketlerin bir an önce milli iş adamlarına satılması gerektiğini söyledi. Bu durumda devlet açısından iki çıkar bulunduğunu kaydeden Öztürk; bu sayede hem devlet hazinesine gelir sağlanmış olacağını hem de söz konusu şirketlerin tekrar ekonomiye kazandırılacağını belirtti. Bu şirketlerin milletten alınan paralar ile kurulduğunun altını çizen Galip Öztürk; milli servet niteliğinde olan bu kuruluşların millete yararlı olacak şekilde satılarak vergi vermeye başlaması gerektiğini vurguladı.

Metro Holding’in Geçmişi

1977 yılında Van- Et olarak ticaret hayatına başlayan kuruluş, 1988 yılında halka arz olmuştur. Şirket yönetimi, 2006’dan itibaren Metro Grubu’na geçmiştir. 2010 yılından bu yana Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding A.Ş. olarak yoluna devam eden Metro Holding’in bünyesinde; turizm, gıda, maden, enerji sektörlerinde faaliyet gösteren toplam 13 firma bulunmaktadır. Holding’in sermayesi ise 300 milyon Türk Lirası seviyesindedir.

Şirket kurucusu Galip Öztürk’ün bu beyanatı sonrasında Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Çiğdem Öztürk’ten bir açıklama gelmezken, holdingin Koza- İpek Grubu’nu almak adına nasıl bir çalışma içerisine gireceği merak konusu.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,829BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
34TakipçilerTakip Et
2,411TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler