Ana SayfaKredilerZiraat Bankası’ndan “Genç Çiftçi” Kredisi Kampanyası

Ziraat Bankası’ndan “Genç Çiftçi” Kredisi Kampanyası
Z

-

Ziraat Bankası Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından çiftçiye destek için onaylanan hibe tutarının 3 katı kredi verme kararı aldı. Bu kapsamda hibe almaya hak kazanan çiftçilere banka tarafından; “Proje Kredisi ve Hibe + Proje Kredisi” işletme kredisi verilmektedir.

Ziraat Bankası bu krediden yararlanmak isteyen müşterilerinin sadece ÇKS (Çiftçi Kayıt Sistemi) belgelerinin olmasını yeterli görmüyor. Aynı zamanda çiftçiden Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı’nın hibe programına dahil olunmasını ve bakanlıktan kredi alınma hakkının da elde edilmiş olmasını istiyor.

Bakanlıktan Alınan Kredinin 6 Katı da Ziraat Bankası’ndan

Ziraat Bankası’nın Genç Çiftçi Kredisi kampanyası uyarınca verdiği kredinin limiti; bakanlıktan alınan proje kredi limiti artı işletme kredisi limiti toplamı ile elde edilmektedir. Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilen hibenin tamamını yani 30 bin Türk Lirasını almaya hak kazanan çiftçiye 180 bin Türk Lirasına kadar kredibilite sunulmaktadır. Söz konusu çiftçiye Ziraat Bankası tarafından; 90 bin Türk Lirası proje kredi limiti artı 90 bin Türk Lirası da işletme kredisi limiti ile birlikte toplam 180 bin Türk Lirası kredi olanağı tanınmaktadır.

Ayrıca bu krediden faydalanan müşteriler için finansman kullanımlarında kısıtlama bulunmamaktadır. Arazi alımından sera yapımına, işletme satın alımlarından traktör alımlarına kadar işletmenin ana ihtiyaçlarının tamamı için çiftçilere likidite imkanı sunulmaktadır.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
42TakipçilerTakip Et
2,397TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol