Ziraat Bankası’ndan Mevduat Karşılığı Tüketici Kredisi Kampanyası: Üstelik Hayat Sigortası Zorunluluğu Yok!

0

Ziraat Bankası kendisinde mevduatı bulunmasına rağmen, söz konusu kullanmak harcamak istemeyen, yahut mevduatı vadeli olduğu için getirisinden vazgeçmek istemeyen müşterileri için yeni bir bankacılık ürünü hazırladı.

Mevduat karşılığı tüketici kredisi olarak adlandırılan bu kampanya sayesinde müşteriler; vadeli hesapta değerlenen ve vade sonu gelmemiş olan paralarının getirisinden vazgeçmek zorunda kalmadan nakde ulaşabilmektedirler.

Mevduat Karşılığı Tüketici Kredisi İçin Azami Vade 6 Ay!

Ziraat Bankası’nda vadeli vadesiz yahut yatırım hesabı bulunan müşteriler 6 aya kadar vade ile mevduat karşılığı tüketici kredisinden yararlanma olanağına sahiptirler. Müşteriler kullandıkları krediyi 6 eşit taksitte ödeyebilecekleri gibi, 6 ayın sonunda tek seferde de geri ödeme imkanına sahipler.

Müşteriden teminat olarak Ziraat Bankası tarafından banka nezdindeki; vadesiz, vadeli mevduat hesabı bloke edilmektedir. Yahut varsa; repo, hazine bonosu, devlet tahvili, Eurobond ve Ziraat Bankası B Tipi Yatırım Fonu banka tarafından rehin alınmaktadır.

Mevduat karşılığı tüketici kredisi kampanyasının en güzel özelliklerinden biri ise; kredi kapsamında müşterilerin hayat sigortası yaptırmalarının zorunlu olmamasıdır. Bu sayede müşteriler hayat sigortası poliçe prim ücreti ödemekten de kurtulmaktadırlar. Kredi kullanan müşterinin herhangi bir sebepten kredisini geri ödeyememe durumunda ise bankada rehin olarak tutulan maddi varlıklara Ziraat Bankası tarafından el konularak söz konusu kredi borcu bu kaynaktan ödenmektedir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın