Ülker Grubu Hisselerine Can Suyu: Murat Ülker Kendi Hisselerini Alıyor!

0

Geçtiğimiz hafta Cuma günü ulusal çapta yayın yapan bir gazetede çıkan köşe yazısı neticesinde Yıldız Holding ve Ülker Grubu’na yönelik operasyon yapılacağı söylentisi sosyal medya başta olmak üzere ekonomi kulislerinde de dolaşmaya başlamıştı.

Söylentiler sonucunda haftanın ilk işlem günü (dün) Ülker hisse senetlerinde ve Yıldız Holding’e bağlı diğer kuruluşların hisselerinde yoğun olarak “sat” işlemi yaşanmıştı. Yüzde 13 seviyesinde değer kaybeden hisseler, Holding yöneticilerinden gelen açıklamalar ile bir nebze toparlanmıştı.

Murat Ülker’den 100 Bin Hisse Alımı!

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker dün itibari ile; Yıldız Holding hakkındaki spekülasyonlar nedeniyle yatırım ortaklarına Twitter hesabından seslenmişti. Murat Ülker bugün de Twitter’dan yaptığı açıklamada; ” KAP açıklamam; ÜLKER hisselerinde an itibarı ile fırsat görüyorum. Şahsen alım kararı verdim” dedi.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker bu twitinin ardından 100 bin adet Ülker bisküvi hissesi aldı. Bu alımı da KAP’a (Kamuyu Aydınlatma Platformu) ; “15.11.2016 tarihinde Ülker Bisküvi A.S. payları ile ilgili olarak 17.50 TL fiyatından 100.000 adet alış işlemi talimatı verilmiştir. Bu işlemle birlikte Ülker Bisküvi A.S. sermayesindeki paylarım/oy haklarım 15.11.2016 tarihi itibari ile %3,29 sınırına ulaşmıştır. Gün içinde piyasa koşulları izlenerek ilave alımlar yapılabilecektir.” İfadesi ile bildirdi.

Murat Ülker’den gelen bu hamlenin yatırımcılar nezdinde nasıl bir karşılık bulacağı ise merak konusu.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın