Piyasalarda Yaprak Kımıldamadı, Tek Hareket Petrolde! (15.11.2016)

0

Haftanın ikinci işlem günü biraz önce tamamlandı. Gün boyu piyasalar durağan bir seyir izledi. Hemen hemen bütün yatırım araçları yerinde sayarken, haftalardır düşmekte olan petrol günün kazananı ve kazandıranı oldu.

Piyasalar ilk işlem saatlerine durağan başladığı gibi aynı şekilde de tamamladı. Amerikan Doları, altın ve Euro’da minimal düzeyde aşağı yönlü hareketler gerçekleşirken, Borsa İstanbul’da yüzde 1 oranında prim yaptı. Brent ham petrol ise yüzde 4 artış göstererek durağan geçen günün kazananı sıfatını elde etti.

Piyasalar Bekleme Konumuna Geçti!

Geçen hafta yapılan Amerika Birleşik Devletleri seçiminin ardından gelişmekte olan ülkelerin borsaları aşağı yönlü hareketler gerçekleştirmişti. Sürpriz seçim sonucu dolara yaramış ve Amerikan para birimi, bütün gelişmekte olan ülkelerin para birimleri karşısında değerlenmişti. Ülkemiz de bu durumdan payını almıştı.

Bir haftadır seçim sonuçlarını fiyatlayan yatırımcılar, bugün itibari ile adeta bekleme konumuna geçti. Amerikan Doları bugünü yüzde 0,22’lik bir düşüş ile 3,2828 seviyesinden kapattı. Euro ise yine kısmi bir kayıp ile günü 3,5278’den tamamladı. Euro’daki gerileme ise yüzde 0,15 düzeyinde gerçekleşti. Altının ons fiyatı ise yüzde 0,19’luk gerileme ile haftanın ikinci işlem gününü 1.224 dolardan kapattı. Altının gram fiyatı 130 Türk Lirası.

Borsa İstanbul günü yüzde 0,98’lik artış ile 75.151 puandan kapatırken, günün kazananı olan petrol; yüzde 4 düzeyinde artarak varil başına 46,20 dolardan işlem gördü.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın