Vakıfbank’tan Eğitim Kredisi

0

Vakıfbank’tan eğitimi için finansman ihtiyacı olanlara “Eğitim Kredisi” fırsatı. İlköğretimden doktora eğitimine kadar bütün eğitim masraflarını karşılayabilecek eğitim kredisi Vakıfbank’tan müşterilerine avantajlı faiz oranlarıyla sunuluyor.

Eğitim kredisinde 40 bin Türk Lirası’na kadar finansman sağlanabilmektedir. 40 bin Türk Lirası’na kadar sağlanılan likidite 12 aya varan vadeler ile geri ödenebilmektedir. Banka eğitim kredisi kampanyası kapsamında aylık yüzde 1,27 faiz oranı uygulamaktadır.

Azami Vade 12 Ay ile Sınırlı!

Vakıfbank kampanya koşullarına göre müşteriden kredi tahsis ücreti talep etmektedir. Kredi tahsis ücreti kredi çekilen miktarın binde 5’i oranındadır. Yani eğitim kredisi kampanyası dahilinde 10 bin Türk Lirası finansman sağlayan bir müşteri 10.000* 0,005= 50 Türk Lirası kredi tahsis ücreti ( dosya masrafı) ödemesi gerekmektedir. Kampanya koşullarından Vakıfbank’ın kredi mevzuatında belirtilen şartları sağlayan her öğrenci faydalanabilmektedir.

Eğitim kampanyası kapsamında uygulanan aylık yüzde 1,27 faiz oranından banka aracılığı ile hayat sigortası yaptıran müşteriler ve Vakıfbank’tan asgari bir maaş tutarında kredili mevduat hesabı açtıran müşteriler yararlanabilmektedir. Vakıfbank eğitim kredisi kampanyası koşullarına göre kefil istememektedir, lakin banka gerekli gördüğü takdirde kefil talep edebilmektedir. Bankanın söz konusu kampanyası bir hesaplama ile örneklendirilecek olursa; aylık yüzde 1,27 faiz oranı ve 12 aylık vade ile çekilen 40 bin Türk Lirası geri ödemeleri aylık 3 bin 675 Türk Lirası civarında taksitlerle yapılmaktadır. Belirtilen miktar kadar çekilen kredi için banka 200 Türk Lirası kredi tahsis ücreti talep etmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Eylül 2022!

Kampanya kapsamında çekilen 40 bin Türk Lirası kredinin müşteriye yıllık maliyet oranı yüzde 21,11 civarında olmaktadır. Maliyet oranına; kredi tahsis ücreti, Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV), faiz ve vergiler dahil edilmiştir. Yapılan 1 yıllık hayat sigortası poliçe prim ücreti hesaplanmış olan yıllık maliyet oranına dahil edilmemiştir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın