ICBC Bank İpotekli Finansman Kredisi

0

Türkiye’nin özel sektörde hizmet veren bankaları arasında olan ICBC Bank “İpotekli Finansman Kredisi” kapsamında müşterilerine avantajlı faiz oranları sunuyor. İpotekli finansman kredisi kampanyası uyarınca banka 1.000 Türk Lirası ile 500 bin Türk Lirası arasında finansman sağlayabilmektedir.

Müşteri, ICBC Bank’ın ipotekli finansman kampanyası dahilinde 48 aya varan vadelerde geri ödemelerini gerçekleştirebilmektedir. Müşteri bankaya ipotek göstererek kullandığı krediyi 2 ay ile 48 ay arasında ödeyebilmektedir. ICBC Bank’ın ipotekli kredi kampanyasına göre banka aylık yüzde 1,09 faiz oranı uygulamaktadır. Kampanya koşullarına göre banka müşteriden kredi tahsis ücreti talep etmektedir. Halk arasında dosya masrafı olarak da bilinen kredi tahsis ücreti kullanılan kredinin yüzde 0,5’i kadardır

Faiz Oranı Aylık Yüzde 1,09

ICBC Bank İpotekli Finansman Kredisi kampanyası uyarınca aylık yüzde 1,09 faiz oranı ile 100 bin Türk Lirası kredi kullanan bir müşteri, 48 ay vade ile geri ödeme yapacağı durumda, müşterinin aylık kredi geri ödeme taksitleri 2 bin 686 Türk Lirası civarında olacaktır. Banka müşteriden takribi bin 700 Türk Lirası kredi masrafı talep edecektir. Kampanya dahilinde kullanılan 100 bin Türk Lirası kredinin müşteriye yıllık maliyet oranı yüzde 13,98 olacaktır. Yıllık maliyet oranına sigorta bedelleri, bütün faiz, ücret ve vergiler dahil edilmiştir. Yukarıdaki bahsedilen toplam masrafa, kredi tahsis ücreti (kullanılan kredi tutarının binde 5’i), hayat sigortası poliçe primi, DASK (Deprem ve Doğal Afet Sigortası), konut sigortası, ekspertiz ücreti ve ipotek tesis ücreti dahildir.

Örnek hesaplamada toplam masrafa dahil olan konut sigortası, DASK ve ekspertiz ücretleri, konutun metre karesine, lokasyonuna bağlı olduğundan dolayı takribi olarak hesaplanmıştır. Ayrıca yine toplam masrafa dahil edilen hayat sigortası poliçe prim ücreti, müşterinin yaşına ve cinsiyetine bağlı olarak değişkenlik gösterebildiğinden ortalama bir ücret yansıtılmıştır.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın